3D optické měřící přináší revoluci v rozměrové kontrole výrobků

Bezkontaktní 3D měření za jedinou sekundu? Velkoplošný 3D mikroskop? Flexibilní ruční měření profilu nebo hrubosti? To všechno už je dnes skutečností díky moderním 3D optickým přístrojům. Pojďme si je představit blíže.

V čem jsou optické 3D měřící přístroje tak unikátní?

Je to jednoduché: nabízí dříve nepředstavitelnou přesnost při vysoké efektivitě, takže celý proces měření výrobků usnadní. Poperou se s jakýmkoliv materiálem, i když je třeba lesklý nebo má jednolitou černou barvu. A pokud si výrobní provoz či laboratoř pořídí více přístrojů od stejného výrobce, což bývá prakticky samozřejmostí, jediný měřící software bude fungovat na všech stejně. 3D měřící přístroje je dále možné uzpůsobit vlastním potřebám přidáním dodatečných senzorů – dotyk, rotace, laser…

Kam pro špičkové měřící přístroje?

Distribuci prvotřídní techniky spojenou s odborným poradenství na českém trhu zajišťuje společnost DEOM. Její vlajkovou lodí jsou produkty amerického výrobce MICRO-VU, jichž je na našem území výhradním dovozcem. Tyto měřící přístroje jsou spojením tradice v oboru (MICRO-VU je leadrem v oblasti měření již 60 let) a nejnovějších technologií. Ostatně se jedná o vůbec největšího výrobce optických měřících přístrojů v celosvětovém měřítku! Další spolehlivou a praktickou kategorii výrobků v nabídce společnosti DEOM představují 3D skenery korejské značky SOLUTIONIX. Uplatní se při porovnávání vytvořeného modelu se skenovaným objektem, ale kromě kontroly výrobků jsou užitečné i pro reverse engineering.

Pestrá škála kvalitních multisenzorových měřicích přístrojů

Měřící přístroje v portfoliu společnosti DEOM se při kontrole výrobků opírají o technologii snímání měřených součástí CCD kamerou, poté přesně změří nasnímaný obraz a označí odchylky od normálu. Nejoblíbenějším z těchto zařízení je mezi klienty stolní model VERTEX, který přesvědčí při kusovém i sériovém měření, nejlepší poměr ceny a rozsahu měření zase nabízí portálový automatický měřicí přístroj EXCEL. Ruční kusové měření pak umožňuje model SOL. Ať už se v hledáčku vašeho zájmu nachází uvedené měřící přístroje, nebo 3D skener, profesionálové ze společnosti DEOM se postarají nejen o dodávku, ale i poradenství, zaškolení či případnou diagnostiku a opravu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen + 15 =