3D tisk zrealizuje i vaše sny

Mohlo by se zdát, že v 21. století je možné koupit snad cokoliv, ale není to vždy pravda. Někdo si vysní originální prstýnek, další potřebuje novou součástku do mlýnku na maso, jež se nedá koupit samostatně, jiný touží po vlastních šachových figurkách. Situací, v nichž pomáhá 3D tisk, je mnoho.

3D tiskárna je stále ještě dost drahá na to, aby ji každý mohl mít doma, i když za pár desítek tisíc si nějakou svou můžete pořídit. Musíte však být schopní si sestavit 3D model toho, co chcete vytisknout, případně si ho najít někde na internetu. Pokud si necháte věc vytisknout u odborníků, ti vám s tímto pomohou.

Stačí popis toho, co chcete vytisknout

Například 3Dtiskni nabízející 3D tisk Brno vám model klidně zpracuje, pokud budete schopní detailně popsat, o co máte zájem. Případně můžete sami dodat model ve formátu .stl, .obj či .amf. Podle modelu se pak nasimuluje tisk, zjistí se doba tisku a s ní související cena. Bude-li se vám líbit, zaplatíte zálohu a začne se tisknout.

Tiskne se z několika materiálů

3Dtiskni používá klasickou metodu vrstvení taveného materiálu. Vlastní uzavřené tiskárny s pracovním prostorem 330 ´ 200 ´ 300 mm, což umožňuje i tisk větších modelů. Používané materiály jsou různé. Nejuniverzálnější je tvrdý PLA, nehodí se však pro venkovní použití. Na mechanické součásti se používá PET-G odolný vůči rozpouštědlům, kyselinám i nestandardním teplotám. ABS je využitelný pro tisk nástrojů, FLEXI je silný a pružný. Tiskne se i z NYLONu, který má teplotní odolnost až do 180 °C. Vybrat správný materiál vám opět pomohou profesionálové.

Jaká je cena? Zeptejte se

Už jsme si prozradili, že se platí hodinová sazba. 3Dtiskni nabízí pro Brno 3D tisk již od 70 Kč/hod. Na cenu má vliv velikost objektu, druh materiálu, požadavky na mechanické vlastnosti a požadovaná přesnost. Konkrétní částku nelze říct, dokud neprozradíte, co přesně chcete vytisknout. Proto neváhejte a nechte si spočítat cenu pro váš model. Někdy může být vytisknutí produktu levnější než jeho koupě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twelve + fifteen =