5 tipů pro realizaci dětského hřiště ve veřejném prostoru

Když se budete v současné době procházet jakoukoli obcí, s největší pravděpodobností narazíte na moderní dětské hřiště. Právě ono dává zapomenout na stará pískoviště a rozbité prolézačky v parcích u panelových domů. Pokud ve vašem veřejném prostoru ještě hřiště není a máte dostatek prostředků v rozpočtu k jeho realizaci, neváhejte ani minutu. Váš výběr ovšem nemůže být spontánní a přehnaně rychlý. Co všechno při něm brát v potaz? Na 5 základních aspektů se zaměříme mnohem podrobněji.

1. Důraz na bezpečnost

Ať už jde o veřejný prostor anebo soukromý pozemek, dětské hřiště musí mít certifikace potvrzující jeho bezpečné využívání. Jakékoli ostré hrany, případně jiná nebezpeční nemohou v žádném případě hrozit.

2. Dítě musí mít vyžití

Kdo by si nevzpomínal na hřiště, které obsahovalo jednu houpačku, jednu skluzavku, pískoviště a jednu prolézačku? Asi každý. V minulosti se jednalo o tradiční komplet, který mělo dítě projitý za chvíli a začalo se obrovsky nudit. Dnes je naštěstí situace razantně odlišná a vybírat lze provedení, která jsou tematicky zaměřená a obsahují spousty atrakcí, na nichž se děti nejen pobaví, ale i lehce zaposilují. Typickým příkladem budiž moderní značková dětská hřiště Berliner Seilfabrik.

3. Elegantní provedení hřiště

To by mělo být samozřejmostí. Laďte jej optimálně do jednoho barevného odstínu. Nezapomeňte ani na výběr správného prostoru s dostatečným množstvím stínu.

4. Bytelné a pevné materiály

To už by dnes neměl být problém. Nejčastěji používanými materiály jsou bezesporu tvrzené plasty, dřevo a také nerez. Hřiště jsou materiálově řešena tak, aby se údržbě věnoval pouze minimální čas.

5. Nezapomínejte na doplňky

Při realizaci dětského hřiště myslete nejen na nejmenší, ale i na rodiče, prarodiče a ostatní dospělé. Součástí hřiště musí být zkrátka moderní městský mobiliář. Ten tradičně pojímá jak třeba lavičky, tak i odpadkové koše.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 − five =