Africké safari nadchne každého milovníka přírody a fauny

Pro mnoho Evropanů představuje Afrika exotický kontinent, který má svá politická a další úskalí. Přesto sem ročně míří stovky tisíc turistů. Je to především zásluhou jedinečné a rozmanité krajiny. Jedním z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších míst jsou bezesporu tamní safari parky.

Proč právě safari?

Pakliže chcete poznat pravou Afriku, safari prostě nemůžete vynechat. Pojmy safari – Afrika jednoduše patří neodmyslitelně k sobě. Právě v safari parcích totiž máte možnost vidět černý kontinent v celé své kráse. Zvířata, která u nás máte možnost pozorovat maximálně ve vybraných zoologických zahradách, zde volně pobíhají a míjejí vás, aniž byste se museli nějak bát. S cestovní kanceláří se projedete po safari autem a zhlédnete vše, co je v dané lokalitě zajímavé.

Návštěva Botswany

Populární je spojení safari – Botswana. Tento vnitrozemský stát, který na jihu sousedí s Jihoafrickou republikou, je vlastně největším parkem na kontinentu. Většina země skýtá tu pravou podívanou na divokou přírodu a vše, co k ní patří. Vidět například můžete ve volné přírodě pobíhající stáda slonů. Když máte štěstí, zahlédnete leopardy, krokodýly, antilopy a mnoho dalších zvířat, která jste do dneška možná znali jen z knih.

Když už se vydáte do Botswany, určitě neopomeňte zajet k řece Okavango, jež proslula svou krásou i v mnoha filmech. Ze safari se dá vyrazit i na Viktoriiny vodopády. Jsou stále velkou chloubou černého kontinentu.

V Botswaně se nacházejí i velké solné pláně, které historikové označují za místo, kde se nejspíše začal vyvíjet člověk homo sapiens. Dnes zde volně pobíhají zebry a antilopy. Jejich počet bohužel rok od roku klesá vzhledem k častému nezákonnému odlovu.

Afrika je nádherná, k jejímu poznání ale musíte mít vřelý vztah k přírodě a lidem. Jedině tak se vám plně odvděčí a budete na ni ještě dlouho vzpomínat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + seventeen =