Chraňte své podnikání pomocí registrace ochranných známek

Ve všech oblastech podnikání konkurence nikdy nespí, a proto je třeba být vždy obezřetný. K této opatrnosti patří i registrace ochranných známek. Může to být vaše značka, název produktu, logo firmy nebo slogan, to vše je možné nechat si zaregistrovat. Díky tomu se vyhnete situacím, kdy vašeho úspěchu využije konkurence a vytvoří zaměnitelnou napodobeninu. Nenechte mást své zákazníky a ukažte jim svou důvěryhodnost.

Výhody registrace ochranné známky

soudOchranná známka je graficky znázornitelné označení registrované u Úřadu průmyslového vlastnictví. Může jít o slova, písmena, číslice, barvy, kresby, ale i tvar výrobku nebo jeho obal. Musí mít ale jasné rozdíly od konkurence a splňovat určité podmínky. Ochranné známky poskytují jednoduchou identifikaci firmy, služby nebo produktu, díky čemuž zákazníci jednoznačně poznají to pravé. Poskytují také právní ochranu, kdy zajišťují výhradní právo k veřejnému užívání značky či názvu. Bez ochranné známky se není jak bránit. Konkurence klidně může produkovat napodobeniny a připravit vás tak o zákazníky. O nesporných výhodách registrace tedy není pochyb.

Vše snadno a rychle

Jako všechna jednání s úřady, může být i registrace ochranný známek poměrně složitým a časově náročným úkolem. Pokud nechcete ztrácet svůj drahocenný čas, obraťte se na službu Patentoid.cz. Díky této službě nemusíte sami studovat právní předpisy nebo se obracet na právní kancelář, aby vypracovala podklady. To vše tu zařídí za vás. Na webu Patentoid.cz vyplníte jednoduchý online formulář, kde napíšete všechny informace podstatné pro registraci ochranné známky. Firma následně zpracuje a do sedmi pracovních dní podá přihlášku příslušnému úřadu. Veškerá komunikace s úřadem bude plně na bedrech společnosti, což vám ušetří spoustu času.

Využití ochranných známek je velmi dobrým krokem k úspěšnému podnikání, které neohrožuje konkurence a získá si důvěru svých zákazníků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty − 18 =