Dárek pro celou rodinu? Povlečení!

Čas tak rychle utíká, ani se nenadějeme a budeme opět očekávat předvánoční čas. Tak jako každý rok budeme stát před úkolem nakoupit dárky pro své blízké. Tou správnou volbou by mohlo být ložní povlečení, neboť se hodí opravdu pro každého člena rodiny. Je to součást výbavy do domácnosti, jež je využívána dětmi, teenagery, mladými, staršími i seniory. Luxusní povlečení tedy může být krásným dárkem právě pod stromeček.

Bavlna, krep, satén,…?

povleceniPři výběru vhodného ložního povlečení hraje důležitou roli materiál. Ten by měl být příjemný, jemný na dotek, vzdušný a pohodlný.

Již dlouhodobě se drží v oblíbenosti bavlněné povlečení. Hladká bavlna je přírodním materiálem, který má jedinečné vlastnosti. Je rovněž pevná a dobře odvádí vlhkost. Jedinou nevýhodou je, že se toto povlečení mačká, ale na druhé straně jej můžete prát na vyšší teplotu, což je plusem z hlediska hygieny.

Z praktických důvodů se hojně prodává také krepové povlečení, které může být ze 100% bavlny nebo mikrokrepu (100% polyester). Krep je látka, která je nenáročná na údržbu a není potřeba toto povlečení vůbec žehlit.

Zejména do chladnějšího období je naprosto ideální flanelové povlečení. Vyrábí se z bavlněného flanelu ze 100% bavlny, tak z tzv. mikroflanelu (ze 100% polyesteru). Toto povlečení je měkké a velmi hřejivé, výborně saje a izoluje teplo. Navíc je i hebké na dotek.

Mezi luxusní povlečení se bezesporu řadí to saténové. K dostání jsou varianty ze 100% bavlny s nemačkavou – nežehlivou úpravou nebo z makosaténu, což je hustá a jemná tkanina s hladkým lesklým povrchem. Pro toto povlečení je typické zejména lesklý povrch a výhodou je, že se toto povlečení opět nežehlí.

Něco mezi bavlnou a saténem představuje povlečení z bavlněného saténu. Toto také luxusní povlečení neklouže, nechladí, je jemné, hebké a příjemné na dotek. Hladký povrch nezadržuje nečistoty, stačí je jen případně vyklepat. Současné trendy dávají tomuto typu povlečení zelenou. Postupně povlečení z bavlněného saténu vytlačuje oblíbené bavlněné.

Nelze se nezmínit o povlečení z mikroplyše, které připomíná plyšovou hračku. Je naprosto heboučké a především do chladného období naprosto ideální. Je obzvlášť příjemné pro děti, které si jej zamilují.

Nakupte povlečení pro celou rodinu

Nakoupit ložní povlečení na Vánoce se jeví jako chytré řešení. A pokud k tomu navíc využijete internet, vyhnete se předvánočním frontám a šílenému davu lidí, jež neví, co dřív koupit. Doporučujeme zavítat do e-shopu www.domacipohoda.cz, kde vás nadmíru bohatá nabídka z pohledu barevnosti, vzoru, designu i typu povlečení jistě uspokojí. Vzory jsou hezké, nápadité, moderní. Nechybí ani dětské povlečení s pohádkovými postavičkami, zvířátky, panenkami, auty apod. Přednost dejte barevnému povlečení, které rozzáří každou ložnici či dětský pokoj.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty − thirteen =