Fanoušci fotbalu už nevynikají hrubostí, ale nápaditostí a vtipem

Kdo z pamětníků si pamatuje na film Proč? odehrávající se z valné většiny ve vlaku, v němž jedou fanoušci Sparty na zápas do Ostravy, vlak zdemolují, průvodčí chtějí vyhodit z okna a následuje kolotoč výslechů a soudních řízení s fanoušky? Film natočený na sklonku osmdesátých let víceméně dle skutečné události zanechal v divácích a nefanouškovské obci dojem, že fandění je prachsprostá záležitost plná násilí, vulgarit a nezřízené konzumace alkoholu.

Fandí se jak velkým mužstvům, tak týmům z okresních přeborů

Může být pravdou, že někteří jedinci, kteří se řadí mezi takzvané ULTRAS, se vyskytují v každé fanouškovské základně. Ovšem zbytek tvoří tátové i mámy s dětmi, party kamarádů i fanoušků, kteří se znají pouze ze zápasů nebo z restaurací, kde společně sledují vítězné a leckdy teskné zápolení svého týmu. Čeští fanoušci, již se zajímají pouze o tuzemský fotbal, tak podporují známé kluby, jako jsou AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, Bohemians Praha 1905, FC Viktoria Plzeň i FC Baník Ostrava. Ale abychom nejmenovali pouze týmy z horních pater tabulky, fanoušci divizních celků a okresních přeborů mají také svá stálá místa na tribunách domovských stadionků, u zábradlí fotbalového pažitu i ve frontě na klobásu a pivo nebo žlutou limonádu pro nejmladší fandy.

Fandit můžete i doma

Fanoušci mají v zásobě hlučné hudební nástroje pro podporu svých hráčů, vlajky pro vizuální podporu oblíbeného týmu a nezřídka jsou oblečeni v klubových barvách. Mnozí fans zařadili barvy týmu i do šatníku pro běžné nošení, a tak nejsou výjimkou kravaty s logem klubu, boxerky, ponožky a župany pro domácí nošení. Nestyďte se za svou příslušnost ke konkrétnímu týmu a viditelně jej podporujte i v běžném životě. Fandit můžete i doma! Fanshop fandime.eu disponuje nápaditými předměty s logy českých a zahraničních týmů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen − 7 =