Jak bojovat s letní únavou? Zkuste to přírodně!

Máte léto spojené se zážitky a odpočinkem? Ne všichni mají tu možnost válet se na pláži. A ti, co ano, pak často o to víc pociťují únavu při návratu zpět do zaměstnání. Jak proti letní únavě bojovat a získat zpět ztracenou energii?

Sluníčko sice dodává energii a elán do života, jenže z obrovských veder jsme často spíš unavení. Jestli to cítíte stejně, vyzkoušejte pár následujících tipů.

1. Vyhýbejte se horkému prostředí

Přes poledne nevycházejte z domu, pokud to jde, pobývejte v klimatizovaných prostorách. Venku se držte ve stínu. Nejvíce nás unavuje právě vedro, tak se mu zkuste vyhnout.

2. Dodržujte pitný režim

V horku se více potíte, tím pádem vyloučíte větší množství tekutin a potřebujete je doplnit. Dodržujte proto pitný režim, přičemž dospělý člověk by měl vypít nejméně 2-3 litry denně. Nejlepší je čistá voda, výborným letním osvěžením mohou být také ovocné šťávy.

3. Zvažte změnu jídelníčku

V horkých dnech často ani nemáte takový hlad, a už vůbec ne chuť na žádná obrovská tučná jídla. Zařaďte místo nich do jídelníčku ovoce a zeleninu, k obědu si dejte lehký kuřecí salát. Jídlo je pro tělo důležitým zdrojem energie a záleží jen na vás, jak ho využijete. Pokud jíte samé sladké buchty, jejichž výživová hodnota je nevalná, není divu, že nemáte z čeho brát energii.

4. Zkuste přírodní doplňky stravy

Pomocnou ruku by vám mohly nabídnout i bylinky. Není třeba se hned vydat na louku a sušit, přírodní látky lze přijímat i ve formě tabletových doplňků stravy. Na únavu a vyčerpání se používá například přípravek Graviola Plus se zinkem, vitaminem C a extraktem z gravioly, tedy láhevníku ostnitého.

5. Častěji odpočívejte

Poslední rada je až triviálně jednoduchá. Jste-li unavení, odpočívejte. Spěte 7-8 hodin a neostýchejte si o víkendu lehnout i po obědě. Nic tělu nedodá tolik energie jako spánek a je možné, že váš organismus ho prostě v současném období potřebuje trochu více než jindy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × four =