Jak je to s rychlostí internetu?

Připojení k internetu si dnes můžeme užívat na většině území vyspělých států. Přes mobilní data se připojíte třeba i z vrcholků Alp. Přesto stále bojujeme s jednou věcí – s rychlostí. Mnohdy je internet pomalý, někdy dokonce vypadává. Zažíváte tohle doma také?

Některé typy internetového připojení mají větší sklon k výpadkům než jiné. Bezdrátový internet na doma je náchylnější na počasí, takže když venku hodně fouká, prší nebo je špatné počasí, nemůžete se divit, že máte pomalé připojení. Nikdy ale není pozdě změnit poskytovatele a přejít z bezdrátového internetu na kabelový.

Ani v té nejmenší vesnici nemusíte žít se špatným internetem

Nejpomalejší internet na doma bývá typicky v menších vesnicích. Zatímco v Praze si můžete vybírat z tolika poskytovatelů, že vlastně ani nevíte podle čeho si správně zvolit, na vesnici tyto možnosti nemáte. Hlavně o nich kolikrát ani nevíte. Všichni vaši sousedé mají bezdrátový internet od stejného poskytovatele, a tak nepředpokládáte jinou možnost. Ona ale může existovat, tak se nebojte zkoumat a zjišťovat.

V bytech pozor na agregované připojení

Také internetové připojení ve větších městech má své mouchy. Pozorně byste ho měli vybírat zejména tehdy, bydlíte-li v bytě. Bytové nájemníky totiž poskytovatelé často lákají na závratné rychlosti, které mají od reality hodně daleko. Poskytovatelé sice nelžou, ovšem neříkají celou pravdu. Slíbí vám rychlý internet a uvedou konkrétní číslo, ale už vám neprozradí, že jde o sdílenou linku, rychlost se tedy bude dělit mezi vás a vaše sousedy. Té hodnoty, již vám naslibovali, dosáhnete možná tak ve dvě ráno, když zbytek paneláku spí.

Rychlost internetu není plošná záležitost

A je tu ještě jeden problém. Ačkoliv se poskytovatel chlubí, že má celé vaše město pokryté optickou sítí, zrovna na vaší adrese to nemusí být pravda. V bytech jsou problémem bytová družstva a společenství vlastníků. Jejich předsedové preferují různé poskytovatele a podle toho jim dovolují udržovat a modernizovat přípojky. O tomhle však nikde informaci nenajdete. Rychlost se liší doslova vchod od vchodu nehledě na informaci, již vám tvrdí poskytovatel.

Prověřte, jak je na tom právě vaše adresa

Zajímalo by vás, jaká je skutečná možná rychlost právě ve vašem vchodě? AIM vám to pomůže zjistit. Ke svým zákazníkům se vždycky snaží chovat fér, a tak prověřuje každou adresu zvlášť. Stačí na jejich webu vyplnit formulář a odeslat nezávaznou poptávku. Prověří situaci na vaší adrese a v čas, který si určíte, vám zavolají s patřičnou nabídkou. Nebudou nabízet, co nejsou schopní splnit. Dobře vědí, že i když mají sami pokrytou optikou celou Prahu a zejména velká sídliště, tak musí situaci ověřovat pro konkrétní adresu. Nabízí například rychlý internet Jižní Město, ovšem nebudou vám zarytě tvrdit nějakou konkrétní rychlost bez ověření.

Možná vám internet zpomaluje váš router

Do bytu máte internet vedený kabelem, ale dál už se šíří bezdrátově, za což je zodpovědný váš domácí router. Mnohdy i ten je důvodem, proč máte pomalý internet. Není už router poněkud zastaralý? Kolem tisícovky pořídíte nový a je vystaráno. Dejte si však pozor, zda na to máte právo. Někteří poskytovatelé internetu zákazníkům dávají i tyto routery. Pokud však máte router od poskytovatele, nejspíš nebude chyba v něm.

Poslouchejte Impuls a vyhrajte internet zdarma

AIM se snaží bodovat dobrým přístupem k zákazníkům i nízkými cenami. Ať už sháníte levný internet Háje nebo připojení ve vaší malé vesnici, zkuste to u nich. Když budete mít štěstí, můžete navíc vyhrát rok připojení zdarma. AIM se totiž spojil s Rádiem Impuls a společně vymysleli tzv. Impulsovic tarify. O ně se soutěží každý všední den ve vysílání Fandy a jeho české bandy. AIM se prostě všemi možnými způsoby snaží dokázat, že každý může mít rychlý internet za slušnou cenu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nine − five =