Jak jsem si půjčoval Mini Cooper u Easy Rent

Čekal nás s kamarádem čtyřdenní roadtrip po Čechách a Rakousku. Plán jsme měli, čas také, jediné, co nám chybělo, byl vhodný automobil. Jako organizačně schopnější z naší dvojice jsem byl pověřen sháněním auta já. Protože jsem těsně před naším odjezdem měl přiletět na pražské letiště, pátral jsem po autopůjčovně tam.

O co mi šlo? Hledal jsem někoho, u koho najdu férové jednání, dobré služby, a když se najde nějaký ten bonus navíc, jedině dobře. A hlavně jsem chtěl mít vše rychle vyřešené. Času nebylo nazbyt a nějaké prodlevy nebyly žádoucí. Po důkladné rešerši autopůjčoven na Letišti Václava Havla a v jeho okolí jsem se rozhodl pro Easy Rent.

Vybral bych si hned několik aut

Již na první pohled mě zaujala šíře jejího vozového parku. Problém nebyl půjčení SUV a úplně stejně by mohla fungovat i jako půjčovna dodávek. My jsme ale hledali trochu jiné vozy, a protože jsme si naše výletování chtěli pořádně užít, rozhodl jsem se pro Mini Cooper. Nikdy jsem v něm neseděl, a proč ho tedy nevyzkoušet.

Potěšilo mě, že jsem si na webu mohl vůz v klidu prohlédnout a obdržel jsem také podrobné informace o jeho technickém stavu. Zdálo se být vše v pořádku, navíc můj Mini Cooper byl pro mnou žádaný termín k dispozici. Objednával jsem ho s třítýdenním předstihem, což bohatě stačilo. Možná jsem měl kliku, ale s takovou šíří vozového parku se vám asi jen tak nestane, že byste si žádné auto nevybrali.

Pozitivní reakce mě přesvědčily

Jedním z nejdůležitějších faktorů při rozhodování, kterou půjčovnu svojí návštěvou poctím, byly ohlasy lidí na internetu. Pročetl jsem jich dost na to, abych pochopil, jak tato autopůjčovna na Letišti Václava Havla funguje. Pátral jsem jak přímo na jejích stránkách, kde ani jiné než pozitivní reference být nemohou, tak i na jiných portálech. Musím přiznat, že jsem narazil na pozitivní ohlasy od různých klientů, půjčující si vozy všech kategorií. Od osobáků, přes dodávky, kabriolety až po minibusy. A nejsou to zdaleka jen obyčejní lidé, půjčovali si zde business partneři koncernu Škoda Auto, generální tajemník NATO či vcelku pravidelně zástupci cestovních kanceláří. To o určitém levelu také vypovídá.

Milý přístup bez zbytečného zdržování

Když nastal onen pravý den a já ve čtvrtek odpoledne dosedl na přistávací dráhu ruzyňského letiště, měl jsem trochu obavy. Přeci jen jsem si už párkrát automobil půjčoval v zahraničí, a ne všechny zkušenosti byly pozitivní. Zde ale šlo vše hladce.

Bylo úplně jedno, kdy si dorazím svůj Mini Cooper vyzvednout, půjčovna je otevřená nonstop. Do kanceláře jsem trefil snadno, sídlí přímo naproti Terminálu 1, kousek od východu. I kdybych se byl na letišti býval nevyznal, pracovníci půjčovny mi přes Google Maps sdíleli polohu kanceláře, trefil bych tak v každém případě.

Chválím přístup, a především rychlost odbavení. Unavený po letu jsem si chtěl auto rychle vyzvednout, dojet pro kamaráda, předat mu řízení a odpočinout si. Po příchodu do kanceláře jsem dostal zdarma kávu, což je přesně ten malý bonus, který odlišuje dobré a perfektní služby. Veškeré dokumenty byly předpřipravené, mně už zbývalo jen je podepsat, zaplatit (lze hotově i kartou) a odjet.

Na bezpečném místě jsem si v klidu naložil svá zavazadla, dohodl se, v kolik hodin zhruba v neděli dorazím zpět, a odjel jsem. Žádné zbytečné zdržování, žádná zbytečná administrativa. Obdobně poté proběhlo i vrácení vozu.

Příště minibus?

Mám-li vyzdvihnout něco z podmínek, potěšilo mě již v ceně zahrnuté pojištění, garantující 0% účast na případných škodných událostech. A to jsem finanční stránku příliš neřešil. Palec nahoru dávám i za přítomnost dálniční známky na vozidle.

Autopůjčovna Easy Rent mi tak naprosto vyhovovala, zejména díky vstřícnému a osobnímu přístupu. Na podzim s rodinou plánujeme výlet na Slovensko. Je nás hodně, tak už teď uvažuju, jestli si na cestu nepronajmu sedmimístnou dodávku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

6 + 2 =