Jak na strukturovaný životopis část 3

V pokračování  již třetí části si ukážeme jak napsat správně motivační dopis. Ten patří k důležité části vašeho požadavku na zaměstnání

Co je motivační dopis?

Motivační dopis zasíláte společně s životopisem. Mnoho společností má tento motivační dopis jako součást internetového formuláře, do kterého vkládáte údaje u vás a přikládáte životopis.

 

Co by v motivačním dopise nemělo chybět?

Jako první bude oslovení. Vážená paní např. Nováková, pokud víte, že na druhé straně bude muž Dobrý den pane Nováku. Ne vždy víte, komu CV budete posílat tak zůstane jen u Vážená paní, vážený pane…Dále pak určitě nesmí chybět informace, o jakou pozici se zajímáte a kde jste ji našli. Například: Zaujala mne vaše nabídka pracovní pozice Project manager, kterou jsem našel na serveru prace.cz

Pracovní pohovor - ilustrační fotoMůžete dále pokračovat tím, jaké máte zkušenosti z předchozího zaměstnání a jak byste je dokázali uplatnit na pozici na kterou se hlásíte.

Např: V mém posledním zaměstnání jsem vedl tým 10 obchodníků. Těm jsem poskytoval školení, trénink, odbornou pomoc s terénu i po telefonu. Náplní mé práce byla také motivace týmu různými prostředky (pro sebe si nechte jakými, personalista bude zvědavý a pozve si vás na pohovor), tvorba provizního systému a vyplacení obchodníků. Podílel jsem se na tvorbě projektu s kterým jsem dosáhli úspěchu na trhu v podobě zisku hned po prvním roce.

Tyto zkušenosti bych rád dále rozvíjel a uplatnil na dané pozici ve vaše společnosti.

 

Přidejte několik vět o sobě jací jste co kromě zkušeností můžete nabídnout například jazyky, řidičák a další zkušenosti. Na závěr budete věřit, že byste byl/a pro firmu přínosem a uveďte důvod, proč si to myslíte. Pak již jen nezapomeňte napsat, že v příloze zasíláte CV a budete rádi, pokud se budete moci účastnit výběrového řízení.  A co je celé, žádná věda v tom není. Důležité je, abyste se vyvarovali pravopisných chyb, protože to by personalisty odradilo.

Jak napsat životopis, který bude součástí vaši žádosti o zaměstnání jsme si již ukazovali v našich předchozích dílech.

 

A co dál?

Poté již jen čekáte na uvedených kontaktech zdá se vám firma ozve a pozve vás na pohovor. Když se tak stane, je třeba se na něj pořádně připravit.

Jak se připravit na pracovní pohovor si napíšeme v našem pokračování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × 1 =