Jak vybrat sídlo společnosti s ohledem na úspory nákladů? Využijte všech výhod některé z virtuálních kanceláří!

Jak vybrat sídlo společnosti v situaci, kdy se vám nedostává finančních prostředků a nutně potřebujete snížit provozní náklady vaší firmy? Existuje jistě řada způsobů, jak toho s menším či větším úspěchem docílit. Můžete třeba zkusit podnikat z domova, ovšem jednou z nejoblíbenějších cest k úsporám se v posledních letech stalo podnikání v rámci tzv. virtuální kanceláře. Je to způsob ověřený a velmi efektivní.

Navíc v případě, že si zvolíte poskytovatele této služby, který vám dokáže nabídnout i nějakou atraktivní adresu, můžete z takového kroku vytěžit pro svůj byznys mnohem víc, než jen snížení nákladů na každodenní provoz. Chcete vědět, co všechno vám v ideálním případě dokáže virtuální kancelář přinést?

Jak vybrat sídlo společnosti a zajistit plnohodnotný chod vaší kanceláře

Pokud se skutečně rozhodnete svěřit každodenní provoz svojí kanceláře do rukou některého z provozovatelů virtuálních sídel, musíte si předem ověřit několik velmi důležitých věcí. Nejprve si neváhejte zjistit co nejvíce informací o samotném poskytovateli této služby, jelikož stejně jako v jiných oborech, i zde se setkáte s kvalitními stejně jako s druhořadými firmami. Jestliže tedy nechcete od samotného začátku řešit různé nedostatky a podobně, pokuste se získat nějaké reference a ujistit se tak, že se vaší firmě dostane solidní péče.

Ušetřit můžete i desítky tisíc měsíčně

Úspory, kterých lze za přispění virtuální kanceláře dosáhnout, vás zpravidla velmi mile překvapí. Zatímco provoz vlastních prostor včetně nákladů na potřebný personál, vás měsíc co měsíc stojí i několik desítek tisíc korun, Tak poplatky hrazené poskytovateli vašeho virtuálního sídla se pohybují nejčastěji jen ve stokorunách.

Hlavním kritériem by mělo být množství doprovodných služeb!

Vaším prvořadým zájmem by mělo být množství a kvalita nabízených služeb. Čím širší paleta, tím pochopitelně lépe, protože nikdy předem nevíte, co všechno můžete při vašem podnikání do budoucna potřebovat. Je tu však několik základních věcí, které by měl každý provozovatel poskytovat, aby vám jeho služby opravdu dokázaly vynahradit provoz vlastní reálné kanceláře. Bez čeho se tedy jen těžko dokážete obejít?

1) Bez recepce to nepůjde (Fungující recepce, jejíž chod zajistí vyškolený personál.)

2) Pošta (Přebírání a ukládání či přeposílání došlých zásilek.)

3) Telefony i fax (Personál obstará vaše spojení se světem – se zákazníky, úřady apod.)

4) Kancelářské práce vám usnadní život (Kopírování či přepis různých dokumentů a firemních materiálů, výpomoc s fakturami atd.)

5) Zasedačka (K dispozici by měla být místnost pro obchodní nebo úřední jednání.)

Prestižní adresa přivede klienty i nové obchodní partnery

Zcela nepopiratelným přínosem virtuálního sídla je krom úspory financí také adresa. Měla by to však být adresa v některé z atraktivních lokalit Prahy, Brna, Olomouce či případně nějakého z dalších větších měst republiky. Na většinu klientů i obchodních partnerů dokáže „dobrá adresa“ skutečně zapůsobit. Vaše společnost v jejich očích automaticky stoupne na ceně a to bez ohledu na to, zda se vám momentálně opravdu daří či nikoliv.

Jak vybrat poskytovatele sídla s co nejlepší adresou?

Existuje u nás celá řada lokalit, které svou atraktivitou mezi podnikateli vysoce převyšují běžný standard. Je však dobré zvážit, zda je něco takového právě pro váš byznys vhodné. Sídlit na totožné adrese klidně i s několika tisíci dalších firem může být za určitých okolností kontraproduktivní. Vžijte se na okamžik do pozice některého z vašich potenciálních zákazníků nebo obchodních partnerů, kterým při pohledu na nekonečný seznam společností, s nimiž se „dělíte o kancelář“, začne vrtat hlavou, co vás k tomu vede. A dostat se k takové informaci není dnes vůbec nic složitého.

Dojmu skutečně seriózního a úspěšného byznysmena docílíte lépe tak, že pro sídlo svojí firmy zvolíte nějakou méně obsazenou adresu v dobré čtvrti Prahy nebo i jiného velkého města a nemusí jít vždy o lokalitu tuzemskou. Možností je v dnešní Evropě dost a dost.

Svou oblibu si získávají i další města České republiky

Je-li řeč o atraktivitě některých lokalit, nemusí se to vždy nutně týkat pouze těch největších měst. V rámci České republiky si mezi firmami dobré jméno postupně získávají i jiná místa než jenom Praha nebo Brno. Která to jsou?

Oblíbená sídla firem v ČR (některá středně velká města)

HRADEC KRÁLOVÉ Akademika Heyrovského 1178/6 V Lipkách 894/6 Piletická 486
OLOMOUC Holická 1173/49a Třída Svobody 956/31 Přerovská 312/18
ČESKÉ BUDĚJOVICE Radniční 133/1 Žižkova 309/12 Matice školské 1786/17

Nyní víte to nejpodstatnější, aby jste se dokázali rozhodnout

To, že se díky virtuální kanceláři dají ušetřit solidní částky, je tedy zřejmé. Množství služeb, které je možné po provozovateli požadovat, už pro vás rovněž není tajemstvím a stejně tak dobře snad zvládnete posoudit i případnou atraktivitu adresy, na které by měla mít vaše společnost svoje zázemí.

Finální krok však musíte udělat sami a nemělo by to být pro vás už nijak zvlášť složité. Zvládnete to, nebo vám snad naše rady nebyly vůbec k užitku?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two + 4 =