Jak vybrat vhodné brusle na hokej?

V podstatě nezáleží na tom, jestli hrajete hokej na profesionální úrovni, nebo jen rekreačně, protože v každém případě je nezbytné důkladně vybrat vhodné brusle. Právě brusle totiž představují jednu z nejdůležitějších pomůcek pro hráče, neboť se za pomocí nich pohybují po ledu. V následujících řádcích vám prozradíme, jak vybrat hokejové brusle, aby vám dokonale padly.

Jestliže si myslíte, že zakoupením nejdražších modelů na trhu se stanete špičkovým hokejistou, jste na omylu. V první řadě by vám totiž měly brusle perfektně sedět, nikde by vás neměly tlačit, jinak byste si mohli způsobit bolestivé otoky a puchýře. Předtím, než vyrazíte do obchodu, si položte několik základních otázek. Pro jaký účel mají brusle sloužit? Jak dobře umíte bruslit? Jak často plánujete hrát hokej?

Brusle podle stylu bruslení

Jelikož každý hráč má jiný styl bruslení, je nezbytné tomu přizpůsobit i výběr zimních bruslí. Vsázíte spíše na rychlost, sílu, nebo kontrolu? Pro frekvenční styl jsou ideální hokejové brusle s těsnou konstrukcí paty ve tvar písmene V. Jako další se nabízí brusle s přirozenou a anatomickou konstrukcí, jež jsou vhodné zase pro silový styl. Takové brusle disponují vysokým nártem a dokonale obepnou chodidlo. Jestliže však hledáte spíše univerzální řešení, sáhněte po bruslích s širokou a objemnou konstrukcí a vysokým nártem.

Jakou velikost bruslí zvolit?

Dávejte si pozor ještě na to, aby nebyly zimní brusle příliš velké, nebo naopak malé. Brusle se rozdělují na tři kategorie, a to podle věku a velikosti – žákovské (24 až 32), juniorské (33 až 39) a seniorské (40 až 48). V neposlední řadě se zaměřte na šíři brusle, přičemž označení D je normální šíře, zatímco označení EE je širší varianta.

Nevíte si rady? Nechejte si poradit od odborníků na Hokejman.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 + 8 =