K čemu slouží geodetické práce?

Ano, geodeti neboli zeměměřiči jsou ti lidé, které občas potkáte na ulici, jak se upřeně dívají do speciálního dalekohledu. Pokud plánujete stavět dům, budete jejich služby určitě potřebovat.

Co všechno geodézie obnáší?

V případě výstavby nového domu spočívají geodetické práce v zaměření pozemku. Jsou totiž nutným mapovým podkladem. Je potřeba vytyčit hranice pozemku a umístění domu. Pokud se jedná o bytový dům, zaměřuje se stávající stav budov, vyhotoví se půdorysy, řezy a pohledy. Dále se geodetické služby zaměřují na poradenství v oblasti katastru nemovitostí a s ním souvisejícího stavebního povolení.

Kompletní inženýrská činnost

Pojem inženýring obnáší všechny činnosti spojené s vyhotovením podkladů pro vydání stavebního povolení, rozhodnutí o umístění stavby a kolaudační řízení. Geodetické služby vám totiž usnadní celý proces ohledně výstavby vašeho vysněného domu. Vezmou si na starost komunikaci s příslušnými stavebními úřady, doporučí ověřené projektanty a technické dozory. Díky bohaté síti kontaktů si nebudete muset dělat starosti ani s obstaráváním koordinátorů BOZP či stavebních firem. To vše za vás inženýring zařídí.

Zápis do katastru nemovitostí

Plánujete rozdělit pozemek nebo změnit jeho hranice, vyznačit budovu či věcné břemeno? Pak je třeba zhotovit geometrický plán, jenž je nedílnou součástí listin souvisejících se zápisem do katastru nemovitostí. Jeho vyhotovení je pro geodety hračkou. Stejně tak i zaměření pozemku. K tomu se používá nejmodernější technologie 3D mobilního laserového skenování. Jejími přednostmi jsou rychlost, orientace na detail a maximální přesnost.

Jak je patrné, při výstavbě domu se bez služeb geodetů prostě neobejdete. Máte díky nim zaručen hladký průběh stavby bez zbytečných průtahů. Ten ušetřený čas a nervy vám za využití geodetických prací určitě stojí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fifteen + 9 =