Kde koupit dřevěný materiál jako palubky, překližky a terasová prkna?

Pokud jste se rozhodli postavit si terasu, zřejmě hledáte vhodný materiál, jenž vám v realizaci snu pomůže. Současný trh s dřevěným materiálem je vskutku rozmanitý, přičemž bez jakýchkoliv problémů seženete palubky z různého dřeva, překližky, ba dokonce i přímo terasová prkna. V následujících řádcích vám prozradíme, jak se zorientovat v nabídce terasových prken a odkud všechno potřebné objednat.

Prvně byste si měli uvědomit, do jaké dřeviny vložíte důvěru. Terasová prkna se vyrábí z dřevin exotických a jehličnatých, přičemž každá z variant má specifické vlastnosti. Pokud sáhnete po exotické alternativě, můžete si být jisti, že terasa odolá i opravdu vysoké zátěži, ovšem počítejte s vyšší pořizovací cenou. Jestliže sáhnete po jehličnatém dřevu, tak také neprohloupíte, neboť vybrané typy v exteriéru odolávají bez jakýchkoliv potíží.

Jaký dřevěný materiál můžete zakoupit?

Jakmile se pustíte do rekonstrukce, ať už exteriéru, či interiéru, nezůstanete asi jen u terasových prken, ale potřebovat budete i další dřevěný materiál. Třeba takové palubky nacházejí uplatnění při obkládání místností, na podlahy a také do saun. V určitých situacích se neobejdete ani bez smrkových KVH hranolů.

Do skupiny dřevěného materiálu ještě spadají překližky, což jsou kompozitní desky složené ze tří či více vrstev loupaných, respektive krájených dýh.

Kde dřevěný materiál nakupovat?

Pokud hledáte prodejce dřevěného materiálu, nemusíte chodit daleko, klidně se podívejte na pestrý sortiment přímo na internetu. Jedním z dodavatelů dřevěných potřeb je společnost Au-Mex, která má i vlastní e-shop, na němž objednáte všechno potřebné, aniž byste museli jezdit do kamenné pobočky. Objednané zboží vám tak přijde přímo domů, tudíž vám odpadají jakékoliv starosti s dopravou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × 5 =