Kdy je nejlepší doba pro prodej domu

Zdědili jste nemovitost nebo se chcete stěhovat do menšího a máte dům na prodej? Přemýšlíte, kdy je vhodná doba k prodeji domu a jaké kroky vás čekají? V takovém případě si nechte poradit a inspirujte se radami, které vám celý tento proces urychlí a zjednoduší.

Jak začít

Nejdůležitější je mít plán a vědět, co chcete prodat, za kolik chcete prodat a za jakou dobu. Pokud potřebujete peníze na splátky nebo na nové bydlení, určitě budete chtít prodat dům co nejrychleji. Pokud máte kde bydlet a nemusíte řešit rychlou hotovost, tak na prodej domu většinou nespěcháte, ale zároveň musíte pořád myslet na něco, co máte ještě k řešení. Aby byl prodej domu rychlý a efektivní pomohou vám služby realitní kanceláře.

Stanovení reálné ceny domu

Při prodeji domu přes realitní kancelář ušetříte velké množství času a starostí. Realitní kancelář vám pomůže se stanovením reálné ceny, za kterou dům prodáte. V některých případech se totiž stane to, že se vás budou potencionální zájemci ptát, proč je vámi žádaná cena tak nízká a budou si myslet, že s domem je nějaký problém. V opačném případě, kdy bude cena příliš vysoká, se dům neprodá a nepomůže ani sebelepší inzerát a fotografie. Reálná cena se odvíjí od toho, jak se pohybují nemovitosti na trhu v danou dobu, v dané lokalitě, a to i s ohledem na dispozice a stav domu.

Výhody realitní kanceláře

Mezi další výhody realitní kanceláře patří tvorba prodejního inzerátu, vytvoření fotografií, které podpoří prodej domu a v neposlední řadě také důležitá příprava smlouvy a další povinné dokumentace. Realitní kancelář dokáže vytvořit smlouvu se všemi zákonnými podmínkami, navíc často nabízí i právní poradenství, a tedy komplexní služby pro rychlý a efektivní prodej nemovitosti.

Prohlídky a všetečné dotazy

Velkou výhodou je aktivní účast realitního makléře na prohlídkách nemovitosti a zodpovězení veškerých dotazů od kupujícího. V některých případech se vám tato pomoc opravdu vyplatí, protože makléř se pohybuje na trhu s nemovitostmi denně a je zároveň skvělým obchodníkem. Dokáže tak prodávaný dům představit v tom nejlepším světle a zároveň nezamlčet důležité, mnohdy i negativní vlastnosti domu. Ty jsou však vždy vyváženy tím, co nakonec dům prodá za reálnou stanovenou částku.

Kdy prodat

Na otázku, kdy prodat dům, je tak jednoduchá odpověď. Když oslovíte kvalitní realitní kancelář, prodáte svou nemovitost vždy. Prodej domu není ani o ročním období, ani o počasí, ale spíš o prodejních dovednostech a příjemnému poskytnutí nového bydlení pro mladou rodinu nebo pro ty, kteří hledají své nové místo k životu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two + 13 =