Letní dovolenou v tuzemsku si vychutnáte na Máchově jezeře

Nebaví vás jezdit v létě k moři, ale máte rádi spíše pobyt v Česku někde u vody? Ideální podmínky v tom případě najdete na známém Máchově jezeře v Libereckém kraji. Během letní sezony zde panují skvělé podmínky. Okolí jezera nabízí spoustu ubytovacích kapacit různé kvality a náročnosti, ale také možnosti výletů za památkami a dalšími zajímavými místy.

Kde se ubytovat?

Ubytování na Máchově jezeře je oblíbené hlavně u mladých lidí, protože se zde v létě koná celá řada kulturních akcí, včetně hudebních. Stejně tak sem ale míří i rodiny s dětmi.

Pakliže nehledáte zrovna nějaký luxusní hotel, najdete zde dobré zázemí ve čtyřlůžkových chatkách v chatové osadě Elite, jež leží přímo na břehu jezera. K dispozici jsou zde společná sociální zařízení, prostorná jídelna s barem, dvě ohniště, pískoviště a další atrakce pro děti. V těsném sousedství si pak můžete zapůjčit loďky a šlapadla na projížďky po vodě, zahrát si minigolf, případně se objednat na plavbu místním parníkem.

Kam vyrazit?

Pobyt na Máchově jezeře je kouzelný v tom, že v jeho blízkosti najdete krásnou přírodu. Jen kousek to máte například na hrady Bezděz a Houska, které patří k nejvýznamnějším zříceninám středověkých hradů v České republice. Dále se rozhodně vyplatí vydat na nedaleké zámky Zákupy a Zahrádky, kde si v letní sezoně lze vybrat hned z několika návštěvnických okruhů. V neposlední řadě, pokud na dovolenou vyrazíte s dětmi, zajeďte do Liberce. Tamní zoologická zahrada je jednou z nejkrásnějších a na zvířata nerozmanitějších v Česku.

Pokud zvolíte pro ubytování Máchovo jezero – chatky, vyjde vás dovolená levně. Přitom máte šanci prožít příjemné chvíle, na něž si v budoucnu jistě rádi vzpomenete. Máchovo jezero, jeden z největších rybníků u nás, vždy láká také na kvalitní, teplou a čistou vodu, v níž je radost se koupat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

12 + three =