Levná MP3 přehrávač, který hraje poměrně dobře

Levný MP3 přehrávač hraje docela slušně

Dostal se mi do rukou levný, opravdu levný MP3 přehrávač. dal mi jej kolega a říká: “Na, otestuj to”. Hmm jasně, já člověk zvyklý dlouhá léta na svůj Sony přehrávač a na kvalitní sluchátka a mám testovat nějaký čínský šmejd? OK, Otestuji to.Krabička vypadá dobře…

První dojem

Levný přehrávač  – nemá jméno ale je od neznámé firmy Tobestar, tak mu budeme říkat Toby, vypadá v krabičce docela dobře. Po odklopení horního dílu krabičky jsem vyjmul Levná MP3 přehrávač, který hraje poměrně dobřeMP3 přehrávač a pod nim se nacházejí sluchátka a USB kabel, vše hezky zabaleno. sluchátka vypadala sice levně, ale on i celý přehrávač stojí 99 korun takže je levný. nicméně přehrávač má hliníkové tělo a to mě potěšilo. I clip, kterým jej lze přichytit na oděv vypadá, že něco vydrží. Je také hliníkový. A to potěší. Plastové jsou kraje, kde se nacházejí konektory ale to nebude jistě problém.

 

Kvalita zvuku

Ještě než se pustím do hodnocení kvality zvuku musím říct, že nahrání skladeb na paměťovou kartu microSD, která není součástí balení jsem dělal na dvakrát. Nejprve jsem si hudbu nahrál do adresářů a divil jsem se, proč mi hraje náhodně skladby v režimu Random. Až poté, co jsem skladby nahrál na kartu bez adresářů hrál MP3 přehrávač Toby skladby za sebou jak má. Na MP3 přehrávači nehledejte žádné speciální prvky. Play a stop a přepínání mezi skladbami vpřed a vzad a ovládání hlasitosti. Kromě slotu na micro SD karty, USB Balení kromě MP3 přehrávače obsahuje i sluchátka a USB kabelkonektoru, 3,5mm jacku na sluchátka a přepínače na zapnuto/vypnuto žádné další ovládací prvky nemá.

 

Kvalitu zvuku musím rozdělit na dvě části. S dodávanými sluchátky je poslech syrový a ani ne moc hlasitý, ale ani na maximální hlasitost sluchátka nechrčí a to je dobré. Když jsem připojil své Boss sluchátka poslech i maximální hlasitost se výrazně zlepšila. Byl to najednou úplně jiný Toby, než ten před chvílí. Dynamika a basy tam byly zastoupeny a MP3 přehrávač za 99 korun hrál na svou cenu velice slušně. Při úplném ztišení zvuku sice byly slyšet ve sluchátkách drobné ruchy, ale při přehrávání hudby je nemůžete reálně slyšet. dodávaná sluchátka jsou spíše tak na vyzkoušení a myslím, že jejich reálná životnost nebude moc dlouhá ale kdo ví.

 

Závěr

Má to své mouchy. Při připojení k počítači se zobrazí jako disk, což je super ale nedetekuje nabíjení, resp nezobrazí že se interní akumulátor, který je dimenzovaný na cca 5 hodin hudby dobil a to je snad jediné co mi vadí. Pokud bych bral, že si tento MP3 přehrávač vezmu na běhání a k němu svá boss sluchátka je to super záležitost za ty peníze. a i pro děti, protože můžete koupit různé tvary jako třeba berušky, autíčka, kopačáky a podobně. Musím říct, že mě tato hračka mile překvapila a kolegovi jsem jej vrátil se slovy “Hele za stovku fakt dobrý, za kolik mi ho necháš?”. MP3 přehrávač do recenze poskytl eshop mp3levne.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six + nine =