Lyžování v Rakousku bude i letošní zimu obrovským hitem

Slyšíte? Zima už klepe na dveře – a letos by dokonce nemusela být tak blátivá jako minulý rok. U nás si na sníh ještě budeme muset počkat, ale svahy rakouských Alp vás již brzy přivítají s otevřenou náručí. Zvláště Moraváci tak mají lyžování doslova na dosah ruky.

Lyžařský ráj pro každého

Lyžování v Rakousku, to jsou snadno dostupné sjezdovky všech úrovní obtížnosti, nádherné alpské štíty, malebná horská údolí, luxusní hotely i útulné dřevěné chaty. Není náhoda, že do této země míří velká většina českých lyžařů. Naši jižní sousedé úrovní služeb ani samotného sportovního vyžití nijak nezaostávají za ostatními zahraničními destinacemi pro zimní dovolenou jako Francie nebo Itálie. Populární rakouské lyžařské areály přitom máme doslova za rohem, takže si zde sen o pořádné lyžovačce mohou splnit i ti, kteří mají hluboko do kapsy, nebo se jim neustále nedostává času. Pokud si nemůžete dopřát delší zimní dovolenou, na zájezd do Rakouska si lze jednoduše zajet třeba jen na víkend, nebo dokonce na jediný den naplněný zábavou.

Nabídek jsou stovky

Rakousko se může chlubit stovkami skvěle vybavených lyžařských středisek. Severovýchodní výběžek Alp se táhne přes celých 70 % jeho území, takže je tato zem pro zimní sporty přímo stvořená. Vedle lyžování v nadmořských výškách až do 3500 m si tu můžete užít i řádění na sněžných skútrech, zorbing, snowbording, snowfox a mnoho dalšího. Jestliže jste dosud žádné ze středisek nenavštívili, možná budete ze všech těch možností a nabídek cestovních kanceláří trochu zmatení. Vaším pomocníkem se může stát praktický srovnávač zájezdů NewTravel.cz, který pro vás všechny nabídky úhledně srovná a umožní vám jednoduché vyhledávání podle lokality, ceny, termínu a dalších relevantních parametrů. Jakmile si vytipujete svého favorita, smlouvu uzavřete přímo s CK, jež zájezd poskytuje, bez plateb za zprostředkování.

Zaostřeno na Kitzbühl

Pořád nevíte, pro jaké konkrétní místo se rozhodnout? Sázkou na jistotu je lyžování Kitzbühl. Toto světoznámé lyžařské středisko se pyšní 120 lety tradice a dodnes představuje jeden z nejluxusnějších a nejoblíbenějších areálů v Rakousku. Bez ohledu na to, jestli příroda byla zrovna štědrá, si zde díky pravidelným dodávkám umělého sněhu zalyžujete kdykoliv. Kromě sjezdovovek (170 km sjezdovek se 48 vleky!) a areálů specializovaných na snowboarding si v Kitzbühlu přijdou na své i běžkaři. Na ty zde čeká až 120 km běžeckých tratí. O večerní zábavu – ať už si chcete vyrazit do baru či odpočívat u bazénu – bude také postaráno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × 2 =