Modal. K čemu je dobrý a proč?

Nejoblíbenější materiál je po mnoho desetiletí bavlna. Příjemná, pohodná, měkká a přírodní. A pokud ji máte také rádi, vyzkoušejte modal. Přírodní vlákno, které je moderní bavlnou a zamilujete si ho.

Tajemství pod šaty

Mikinu nebo třeba tričko z kousavého a na dotek nepříjemného materiálu na sobě ještě třeba chvíli sneseme. Spodní prádlo ale musí být jemné, příjemné na dotek a skoro bychom o něm neměli vědět. Právě proto je bavlna stále oblíbená a rádi ji nosíme i pod šaty, ať už jsme na horské túře nebo na jednání v kanceláři.

Modal je jiný

V sedmdesátých letech minulého století byla vyvinuta modalová viskózová vlákna. Modal je tak velmi mladý materiál, který si však rychle získal oblibu a přezdívku přírodní hedvábí. Vyrábí se z celulózy, kterou obsahují buněčné stěny rostlin, zejména z dřeva smrku a buku. Získané vlákno je po chemické modifikaci dvakrát pevnější než bavlna a pojme až o 50 % více vlhkosti při zachování stejné gramáže. Modal tedy nežmolkuje, drží tvar i barvu i po mnoha vypráních, dobře saje vlhkost a je velmi příjemný na dotek. Pro dámské i pánské spodní prádlo je tak modal skvělou volbou kvůli praktičnosti, snadné údržbě a stálosti barev. Je odolnější než bavlna a výborně si rozumí ve směsi se syntetickými vlákny při tvorbě odolnějších a pevnějších materiálů.

Příjemné nošení 
Skvělé vlastnosti a dlouhá životnost by ale samy o sobě k ničemu nebyly, kdyby modal nebyl dokonale příjemný na dotek. Zvlášť u spodního prádla je pohodlí na prvním místě. Nejčastěji se setkáme s kombinací bavlny, modalu a elastanu. což je deální materiál pro výrobu všech typů spodního prádla přes pánské boxerky až po dámské kalhotky.

Modal se nevyužívá jen pro výrobu spodního prádla, ale také toho ložního a županů i ručníků. Pohodlí a dlouhá životnost předurčují tento materiál k tomu, aby se stal rovnocenným partnerem bavlny a stal se stejně oblíbeným.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × three =