Na co nezapomenout při zařizování dětského pokoje?

Dětský pokojík je místností, která si při zařizování zaslouží speciální pozornost. Je totiž zapotřebí, aby vaše děti měly maximální pohodlí a v jejich pokoji nechybělo vše potřebné. Zároveň se v něm musí cítit bezpečně. Na jaké věci tudíž nezapomenout, chystáte-li se dětský pokoj nově zařizovat?

Jak je to s nábytkem v dětském pokoji?

Vždy je nutné místnost vybavit dle toho, jak starému dítěti má sloužit. Pokud jde o předškoláka, je lepší omezit nábytek a nechat více volného místa na hraní. Pak totiž minimalizujete riziko, že se dítě o nábytek poraní, případně dojde k jeho zbytečnému poškození. U školáků je naopak vhodné využít skříně, pracovní stolky a poličky. Počítá se s tím, že děti potřebují více místa na práci do školy a učení, hraní jde už přeci jen trochu stranou.

Pozor na kvalitu postele a lůžkovin

Pokud jde o nábytek, základem je samozřejmě vždy prostorná postel. Myslete na to, že děcka poměrně rychle rostou, proto je lepší vybrat delší postel, abyste ji nemuseli každý půlrok měnit za nový kus.

Svou roli u kvality spánku hraje také dětské prostěradlo. Musí být vyrobené z vhodných materiálů, které mají mít v ideálním případě antialergenní vlastnosti. Totéž platí také pro dětské deky a ostatní lůžkoviny, případně další vybavení, které do pokoje hodláte umístit. Děti jsou totiž daleko více náchylné na alergie nežli dospělí, je tak nutné, aby zde nedocházelo k přílišnému usazování prachu a dalších alergenů.

Dětský pokojík nesmí působit smutným dojmem

Dětský pokoj je praktické i nějakým způsobem zpestřit, aby hrál veselými barvami. Kromě záclon či tapet na stěny se dá využít třeba tématický dětský koberec silnice, který zároveň poslouží jako prostor pro hraní. Je vhodný pro děti předškolního věku a mládež na prvním stupni základních škol.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fifteen + 13 =