Nechte si navrhnout zahradu od profesionálů

Máte u svého domu, nebo na chalupě zahradu? Pokud ano, sami moc dobře víte, kolik je okolo takové zahrady práce. Ale většina z nás bere práci na zahradě jako příjemné odreagování, přijdeme při ní zkrátka na jiné myšlenky. Možná si ale nyní říkáte, že vaší zahrádce něco chybí, nebo jste ji měli při jejím zakládání trochu jinak uspořádat. Ale nezoufejte, nikdy není pozdě na případné změny, které dokáží vaši zahradu oživit a vás učinit spokojeným.

Nechte si navrhnout zahradu odborníky

Nejste – li zcela spokojeni s uspořádáním vaší zahrady, či nevíte, jak nejlépe využít její prostor, nebojte se obrátit přímo na odborníky. Návrhy a realizace zahrad jsou v dnešní době už běžnou praxí a tak se nemusíte obávat složitého hledání zahradních architektů, kteří by vám pomohli vaši vysněnou zahradu navrhnout. Na internetu je spousta zahradních firem, které tuto službu svým klientům nabízí. Jednou z nich je i Zahradnictví Franc. Podívejme se tedy, jak si můžeme nechat naši zahradu zvelebit.

Prvním krokem, který nás čeká ihned po kontaktování firmy, je samotná návštěva pozemku. Konzultace přímo na místě je nutná k dokonalému zmapování terénu, bez které by nebylo možno kvalitní návrh vypracovat. Je třeba si ujasnit přání a představy klienta, znát současné osazení zahrady, ale také přírodní podmínky, které na vaší zahradě panují. Ty je třeba znát pro vhodné zvolení rostlinstva.

Poté jsou veškerá data zpracována pomocí počítače a vy už jen s architektem doladíte některé detaily. Bude vám nabídnuto řešení, které samozřejmě můžete připomínkovat a společnými silami se dohodnete na konečném řešení. Díky počítačovému 3D modelu uvidíte, jak bude vaše zahrada vypadat a ihned návrh porovnat se současným stavem. Je samozřejmostí, že vám bude i doporučena rostlinná skladba zahrady s ohledem na půdní vlastnosti a klimatické podmínky oblasti, ve které se zahrada nachází. Zkrátka servis, jaký má být.

Na základě veškerých připomínek bude zpracován koncový projekt, ve kterém budou detailně zpracovány veškeré úpravy, včetně soupisu použitého rostlinstva. A kdy vaše zahrada dosáhne požadovaného efektu? To sice závisí na použitém typu výsadby, ale obecně se dá říct, že ve 4 – 5 roce bude vaše zahrada vypadat tak, jak jste si ji vysnili.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 − eight =