Nejoblíbenější plemena koček

V českých domácnostech je jednoznačně nejrozšířenějším druhem kočky kočka domácí nebo také kočka evropská. Chovatelé se však zaměřují i na šlechtěná kočičí plemena, která u koček existují, obdobně jako je tomu u psů. Plemena koček nejsou zdaleka tak různorodá jako plemena psů, přesto se od sebe jednotlivé kočky značně liší.

Například taková mainská mývalí kočka zaujme svými rozměry a přátelskou povahou, britská kočka je o něco menší a chová se poněkud odměřeně. Zatímco britská kočka má typicky modrou srst, mainská mývalí kočka může mít zbarvení téměř jakékoliv. Takový ragdoll se rodí s bílou srstí, aby ji postupně zpestřily tmavé znaky v několika možných variacích. Sfinx pro změnu nemá srst vůbec žádnou.

Není kočka jako kočka

Každé plemeno kočky je něčím unikátní. Nabízí vlastnosti odlišné od ostatních. Své příznivce si jistě najdou kočky všech plemen. Přesto si některá kočičí plemena získala více fanoušků než plemena jiná.

Mainská mývalí kočka kraluje ostatním

Původem americké plemeno kočky zažívá popularitu i v Česku. Aktuálně je co do počtu odchovaných koťat nejoblíbenějším kočičím plemenem. Jistě je to dané majestátným vzhledem, robustní konstrukcí těla a huňatou srstí, která dělá tuto kočku nepřehlédnutelnou. Mainská mývalí kočka však nabízí i velmi příjemnou mazlivou povahu. Také díky své mazlivosti si získala srdce tolika chovatelů. V českých domácnostech se zabydlela i pro tolerantní chování. Zpravidla se bez problémů snáší s dětmi, jinými kočkami i dalšími domácími zvířaty. To se o každé kočce říct nedá.

Britská aristokratka nebo veselý ragdoll?

Britská modrá kočka, která se v oblíbenosti řadí hned za mainskou a svého času před ní dokonce vedla, může mít k ostatním zvířecím členům domácnosti jistý odstup. Někdy není ke spolubydlícím dost tolerantní. Obecně je to klidná, nevtíravá povaha. To ragdoll, to je povaha divoká.

Trojici nejoblíbenějších kočičích plemen obsadila i velmi aktivní, veselá a přátelská kočka – ragdoll. Zaujme atraktivním vzhledem, ještě víc pak svým chováním. V mnohém může připomínat psa. Tato kočka se drží u svého pána, bez problému chodí na vodítku, a dokonce zvládne plnit i základní povely. Každá kočka má něco do sebe!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 − five =