Ochranná přilba ochrání Váš život

Osobní ochranné pomůcky (OOP) zahrnují skupinu oděvů a dalšího vybavení, které jsou povinné pro vykonávání některých činností a povolání. Ochranné přilby jsou jednou z nejdůležitějších OOP. Jejich úkolem je chránit hlavu před nepříjemným nebo fatálním úrazem. Mohou zabránit otřesu mozku, zlomenině lebečních kostí nebo zlomenině krční páteře. Samozřejmě chrání i před zraněním při pádu z výšky – ať už jejího nositele, nebo naopak v situaci, kdy by mohl nějaký těžký objekt spadnout na jeho hlavu.

Je ochranná přilba nutnost!

Ač se v některých provozech zdá povinnost nošení ochranné přilby zbytečnou, věřte, že tomu tak není. I kdyby měla1prilby přilba pracovníka uchránit před jedním malým úrazem, vyplatí se. Jejich přítomnost na hlavách zaměstnanců je povinná zejména ve skladech, na stavbách, ve výrobních provozech nebo v průmyslových objektech.

Hlavně upevnit

Ochranná přilba musí na hlavu dobře pasovat, jedině tak poskytuje účinnou ochranu. Helmy se obvykle vyrábějí ve velikostech dle obvodu hlavy. Je tedy nutné hlavu dobře změřit a dle výsledků měření zvolit správnou velikost přilby. Klasickým výrobním materiálem je lehká skořepina, která hlavu zbytečně nezatěžuje. Bezpečného upevnění na hlavě je docíleno pomocí důmyslně zpracovaných stahovacích řemínků, kterými lze ochrannou přilbu na hlavě přichytit. Bez obav si tak můžete pracovní ochrannou přilbu zakoupit i ve specializovaném internetovém obchodě, kde máte jistotu, že všechny nabízené produkty odpovídají bezpečnostním předpisům.

Doplňky k ochranným přilbám

Protože některé ochranné přilby jsou určeny do specifických pracovních prostředí, jsou doplněny o další ochranné prvky. Pracovníci v lesním provozu ocení tlumiče hluku v podobě sluchátek nebo mušlový chránič s drátěnou mřížkou, případně je potěší přilba, která odolává vlivu ultrafialového záření. Ta je ostatně vhodná pro výkon všech 3prilbyvenkovních profesí. Některé přilby jsou naopak přizpůsobené k použití i v mrazivém počasí, spolehlivě ochrání Vaši hlavu při teplotách až do -30 °C.

Pokud v práci využijete přímý a nezávislý zdroj světla, je pro Vás ideální čelovka, kterou na ochrannou přilbu snadno připevníte. Čelovka nejen napomáhá při špatné viditelnosti, s jejím použitím můžete také předejít nepříjemným úrazům.

Nejen přilby

Odborný termín „ochranné přilby“ zahrnuje kromě přileb i pracovní čepice, štíty na oči a obličej a chrániče sluchu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nine + fourteen =