Odborníci radí: První základní stopka před zloději jsou bezpečnostní vchodové dveře

Někteří z nás žijí ve falešném pocitu bezpečí, že nám se to stát nemůže, vždyť zamykáme a klíče neztrácíme. Jiní z nás zas zápasí s permanentním strachem, že zrovna dnes najdeme „vybílený“ byt. Když jej navíc opouštíme na déle, je tento nepříjemný pocit o to intenzivnější. Udělejte něco reálného pro svoje bezpečí i ochranu svého majetku. Ne, nejdu vám doporučit pojištění, ale kvalitní bezpečnostní dveře.

Nevpusťte zloděje dveřmi

Nic proti pojištění. Je příjemné jej mít, když se něco semele. Jenomže žádná pojistka váš majetek skutečně neochrání. Počet krádeží je alarmující, a když u nich přijdete o věci, ke kterým máte citový vztah, jsou památkou na rodiče, kamarády i staré lásky, nenahradí je žádná finanční kompenzace z pojištění. Běžné vchodové dveře bývají podle statistik Policie České republiky nejčastějším místem, kudy zloději vniknou do bytu. Je proto důležité je zabezpečit proti vniknutí. Nejlépe jejich výměnou za bezpečnostní.

Bezpečnostní dveře – nejúčinnější nástroj proti zlodějům

Osvědčeným dodavatelem bezpečnostních vchodových dveří je firma NEXT. Její bezpečnostní dveře do bytu jsou připraveny i na poněkud specifické instalace, například na staré zárubně panelákových bytů. NEXT dodává dveře v 3. a 4. bezpečnostní třídě. Pro panelové a činžovní domy se hodí dveře typu SD 101. Dají se montovat do staré i nové kovové zárubně. Mají skvělou tepelnou i zvukovou izolaci, takže vás konečně nebude slyšet na chodbu, a naopak, vy z chodby méně uslyšíte klábosící sousedy. Dražšími variantami v nejvyšší, 4. bezpečnostní třídě, jsou dveře NEXT SD 121 a SD 111. Jde o dveře v moderním designu, které lze vyrobit dokonce i jako repliku historických dveří. Opatřit se dají různými světlíky a prosklením, či dovybavit moderní elektronikou.

Myslete i na bezpečnostní dveře do domu

Nezapomínejte, pokud jde o zabezpečen dveří, ani rodinný dům. V něm sice existuje více rizikových míst pro vstup neoprávněných osob, přesto mají být bezpečnostní dveře do domu samozřejmostí. Okna lze chránit mřížemi, bezpečnostními roletami, též foliemi. Základem je ale zajistit dveře. NEXT dodává bezpečnostní masivní dveře pro rodinné domy SD 102 v různých designech, opět se světlíky i prosklením, dokonce se zádveřím. Perfektně zvukově i tepelně izolují a lze je vybavit i elektronickým otevíráním. Dodá vám i dvoukřídlé dveře SD 102D vypadající jako replika původních dveří staršího či historického domu, nebo chalupy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen + 10 =