Operativní leasing umožňuje jezdit v kvalitním autě za pár tisíc

Koupě nového automobilu je natolik nákladnou záležitostí, že si ji zdaleka nemůže dovolit každý řidič. Pakliže k těmto lidem patříte i vy a chcete jezdit v kvalitním vozidle, musíte najít jiné řešení. Jednou z výhodných alternativ je operativní leasing.

Běžný versus operativní leasing

Pokud zvolíte operativní leasing, můžete se vozit ve špičkovém autě za pár tisíc korun měsíčně. Tato forma leasingu se od klasického liší tím, že po ukončení smlouvy nedochází k převodu automobilu do vašeho vlastnictví. Jde tak vlastně o dlouhodobý pronájem vozidla, který ale přináší řadu výhod.

Na kolik vás vyjde operativní leasing nové Škodovky či Passatu?

V první řadě díky operativnímu leasingu nemusíte prakticky nic řešit. Pouze platíte sjednanou měsíční částku a doplňujete palivo. V rámci smlouvy máte sjednané povinné ručení, havarijní pojištění, ale také například dálniční známku, platbu poplatku za rádio, nechybí ani pravidelný servis, případně i výměna pneumatik apod.

Třeba taková Škoda Superb na operativní leasing vás přitom včetně všech výše uvedených služeb vyjde jen kolem 11 tisíc korun měsíčně, což je částka, kterou si v dnešní dobré ekonomické situaci a při stále vyšších příjmech může dovolit prakticky každá rodina. Podobně atraktivní je také VW Passat na operativní leasing, jenž je ještě levnější. Starší modely aut se dají v rámci této služby pronajmout klidně i kolem 5 tisíc korun za měsíc.

Nemusíte jezdit ve starém autě, které ztrácí na hodnotě

Velkou předností operativního leasingu je fakt, že ihned po skončení smlouvy můžete uzavřít nový kontrakt. Získáte tak možnost jezdit v novém vozidle, váš vůz díky tomu vlastně nestárne. A to je velká výhoda oproti klasickému leasingu a nákupu vlastního vozidla, kdy jej užíváte třeba po dobu 15 let, v některých případech dokonce o mnoho déle. A po takovém časovém úseku už je logické, že auto nesplňuje vaše nároky a požadavky. Běžná doba pronájmu v rámci operativního leasingu je přitom 5 let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twelve − ten =