Profesionální betonáž základových desek ušetří až tisíce korun

Základy každého domu musí být naprosto precizní. Jejich nedílnou součástí je základová deska, která je v ideálním případě dokonale rovná a má naprosto hladký betonový povrch. Proč je to tolik důležité a na koho se obrátit, když potřebujete kvalitní betonáž základové desky?

Rovná a hladká základová deska

Perfektní základovou desku nevytvoříte bez potřebného vybavení a je velmi nepravděpodobné, že by se vám to mohlo podařit svépomocí. Ať už stavíte malou chatu či velký rodinný dům a pracujete na základech, je nutné jim věnovat pozornost. I malá chyba a snaha šetřit se později může zbytečně prodražit. Bezvadné základy pomohou i při montáži izolace a dalších prvků, kdy je nutné, aby vše sedělo na svém místě bez mezer a nedostatků.

Nižší náklady na vytápění v budoucnu

Při nesprávném vyrovnání základové desky se vytvoří nerovnosti a následně je nutné snížit izolaci. Právě takový úbytek izolace oproti původnímu plánu může v budoucnu výrazně navýšit výdaje za vytápění. Snížení nákladů může být i přímé, kdy se díky správné základové desce vyhnete nutnosti přizpůsobovat nerovnostem další stavební práce. Kvalitní základy s rovnou betonovou deskou vytvořenou profesionální technologií jsou předpokladem pro perfektní zvládnutí celé stavby a dodržení stanoveného stavebního plánu.

Prevence nečekaných problémů a nutných změn stavby

Opravdu rovná základová deska se bude hodit při zakládání příčkového i obvodového zdiva, kdy jinak narazíte na problémy vyplývající z nestejné výšky podkladu. Při případných nerovnostech je nutné vyrovnávat základy do dokonalé roviny pro bezproblémové zateplení podlah pomocí EPS izolace. Je to z toho důvodu, aby nedošlo k poškození izolačních materiálů a snížení jejich účinnosti. Veškeré nesrovnalosti v základech se později řeší například snížením tloušťky izolace a jinými ústupky z plánovaných řešení. Výsledkem může být zcela jiný dům s vyšší energetickou spotřebou.

Kam se obrátit pro profesionální betonáž základových desek?

Nejlepší je obrátit se na firmu, která se přímo specializuje na betonáž základových desek a výstavbu kvalitních podlah. Nemusíte díky tomu při plánování stavby nechávat přílišný časový prostor pro budování základů. Vše bude hotové v domluvených termínech. Již v samém začátku se obraťte na odborníky, kteří navrhnou optimální řešení vašeho problému. Nejméně nákladná a obtížná oprava základové desky je ve chvíli, kdy na ní nejsou vystaveny zdi a izolační vrstva. Díky správně udělaným základům ušetříte stovky až tisíce korun a minou vás zvýšené náklady na vytápění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 + 7 =