Půdní byty nabízejí atraktivní bydlení v centru i mimo něj

Podkrovní neboli také půdní byty jsou moderním způsobem bydlení, které zažívá velký vzestup obliby. Nabízejí totiž nevšední atmosféru a často i krásný výhled. Toužíte i vy po exkluzivním domově těsně pod střechou? Je třeba jej správně zařídit, abyste dobře využili daný prostor a vynikly klady tohoto typu bydlení. Někdy je potřeba nechat si vyrobit nábytek na míru a více přemýšlet o tom, jak interiér zařídíte, ale stojí to za to.

Atraktivní byty na půdě v nových i starších domech

na_rokytcePokud chcete příjemné a moderní v centru města, jsou půdní byty často jediným řešením. Stavebních pozemků v centru měst se žalostně nedostává a volné parcely prakticky neexistují. Volných půd ubývá, proto chcete-li krásný podkrovní byt v centru Prahy, neváhejte, těch volných valem ubývá. Dále od centra je pořízení nového bytu méně obtížné, ale ty podkrovní jsou poměrně atraktivní. Velkou výhodou je, že pokud se v domě investuje do přestavby podkroví, často se renovuje celý dům, i s výtahem. Nemusíte se bát, že budete bydlet sice v krásném bytě, ale ve starém domě, který nevyhovuje standardům moderního bydlení.

Jak je to s památkáři?

Pokud si kupujete půdní byt ve starším domě, často zde chybí výtah. V centrech měst s atraktivními byty bývají domy často památkově chráněné a mnohé úpravy půd musí schválit památkáři a stavební úřad. Pokud se stěhujete do novostavby, tyto problémy se vás stýkat nebudou. Nepříjemné výkyvy teplot v létě a v zimě lze odstranit kvalitní klimatizací a izolací.

Jak co nejlépe využít prostor

Plocha půdních interiérů je často nadprůměrná, ale musíme si uvědomit, že část půdních bytů mívá výšku nižší než je běžné a prostor nemusí být možné využívat standardně. Lze to ale do určité míry vyřešit atypickým nábytkem, někdy se vyplatí oslovit bytového architekta nebo designéra a nechat si vytvořit řešení na míru. Do půdního bytu se hodí méně členěný otevřený prostor víc, než kde jinde. S příčkami je proto na půdách vhodné šetřit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × five =