Responzivní webové stránky jsou dnes nutností

Doba jde stále kupředu a v oblasti internetu to určitě platí dvojnásob. Zatímco před několika lety byla doslova nutnost mít webové stránky, nyní jsou na ně samotné kladeny ještě větší požadavky – tedy hlavně z hlediska uživatelské použitelností. A právě proto jsou hlavním tématem poslední doby responzivní webové stránky, které se od těch běžných statických liší tím, že se dokážou přizpůsobit menšímu displeji. Zatímco na notebooku nebo stolním počítači nemáme téměř s jakýmkoliv webem problém, u tabletů nebo dokonce mobilních telefonů může být situace zcela jiná a mnohem komplikovanější.

Mnoho webů, které ještě nejsou vytvořeny s ohledem na svou použitelnost na malých displejích, se mohou stát doslova noční můrou pro každého návštěvníka. Ten je totiž odkázán na neustále posouvání do stran, zvětšování a zmenšování obsahu, aby si přečetl a našel vždy to, co potřebuje. Responzivní webdesign se však dokáže malému displeji přizpůsobit. Díky vlastnosti Media Queries v CSS3 tak daný web rozpozná, z jakého zařízení je na něho přistupováno a jak velký je zobrazovací displej. Díky tomu se dokáže přímo na něho přizpůsobit, a to jak velikostně, tak i zarovnáním textu nebo rozložením ostatních prvků. Výsledkem je tak mnohem pohodlnější a snadnější prohlížení, a to ať už máte sedmipalcový tablet, nebo třeba čtyřpalcový displej vašeho telefonu. Všude tam uvidíte responzivní web bez problémů.

Samozřejmě tímto směrem se vydává stále více firem, a ani vy byste neměli být výjimkou. Tedy pokud nechcete, aby se konkurence dostala přes vás. Počet uživatelů, kteří surfují převážně na mobilech a tabletech je totiž stále více a více, a proto by na ně žádná společnost neměla zapomínat. A jak ukazují různé průzkumy v této oblasti, responzivní design se dříve nebo později stane naprostým standardem v celém internetovém světě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fifteen − 10 =