Řešte své dluhy a nechte se oddlužit

V dnešní době, kdy je celá řada půjček velmi snadno dostupných není výjimkou, kdy se někdo dostane do finančních problémů a není schopen platit své závazky. Vzhledem k různým dalším poplatkům a sankcím se potom může z malého dluhu stát astronomická částka. Každý má však právo na nový začátek a tak je možné využít osobního bankrotu, který vám pomůže celou situaci řešit.

Právě možnost vlastního oddlužení je v posledních letech velmi využívána, jelikož lidé na tuto pomoc přestali pohlížet jako na něco, co nepotřebují. Není přece žádnou ostudou obrátit se na někoho, kdo vám může z obtížné finanční situace pomoci. Chybu může udělat každý tak proč nést následky po celý život.

Tato forma je navíc zcela legální a je v rámci zákona, který byl právě s ohledem na problémy, které lidem dluhy způsobovali, schválen. Abyste však oddlužení mohli dosáhnout, je nutné splnit několik podmínek, které naštěstí nejsou nijak složité. Hlavním kritériem je mít příjem, pomocí kterého budete schopni splatit alespoň 30% všech svých dluhů. Ten můžete mít buď z vašeho zaměstnání, nebo například získáte peníze prodejem svých věcí. Pokud za pět let zaplatíte právě oněch 30% dluhů, ostatní jsou smazány a vy tak začnete s čistým štítem. Zároveň musí být vaše dluhy po splatnosti alespoň 30 dní a musíte mít alespoň dva věřitele – tedy dva lidé nebo firmy, kterým dlužíte.

Aby bylo oddlužení skutečně určené jenom pro ty, kteří to potřebují, nesmí být žadatel podnikatel, jeho dluhy nesmí být právě z podnikání a také nesměl být v posledních pěti letech odsouzen za majetkový nebo hospodářský trestný čin. Pokud se vás ani jedna možnost netýká a máte ze svých dluhů skutečně velký strach, nebojte se je řešit. Osobního bankrotu se skutečně není třeba obávat, jelikož je určen právě k vaší pomoci, což může řada lidí, kterým umožnil nový život potvrdit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 − eleven =