Test zimních pneumatik 2016: Vítězem je Dunlop Winter Sport 5

Sezóna zimních pneumatik se blíží a svědomití řidiči netrpělivě hltají výsledky testů nejnovějších modelů. Pokud se letos chystáte na obměnu i vy, jistě vás bude zajímat, jak dopadly výsledky testování komisařů jedné z nejuznávanějších motoristických organizací ADAC. Prozradíme vám, které zimní pneumatiky pro rozměr 225/45 R17 H jsou správnou volbou.

Odborníci z ADAC otestovali celkem 13 plášťů v rozměru 225/45 R17. Z toho čtyři prémiové dezény, osm pneumatik střední třídy a jeden model s přívlastkem „ekonomický“. Z „papírových předpokladů“ však v praxi nevyšly příliš oslňující výsledky. Pouze jediný zástupce ze segmentu prémiových pneu získal hodnocení „dobré“. Deset testovaných pneumatik komisaři označili jako „uspokojivé“ a poslední dva dezény jako „dostatečné“.

1. místo – Dunlop Winter Sport 5

Dunlop Winter Sport 5
Dunlop Winter Sport 5

Firma Dunlop je odborníkem na sportovní pláště a fakt, že model Dunlop Winter Sport 5 suverénně zvítězil. Pneumatika obdržela hodnocení „dobré“ a v podstatě nemá žádné slabé místo. Jedná se o mimořádný dezén, který je perfektně připravený na jízdu po zasněžené vozovce. Za zmínku stojí také ekonomický charakter (v testu druhý nejúspornější) a nízké opotřebení. Investice do Dunlop Winter Sport 5 se rozhodně vyplatí!

2. místo – Pirelli Winter Sottozero

Pirelli je synonymem pro luxusní kalendáře plné krásných žen a pro špičkové sportovní pneumatiky. V testu se model Pirelli Winter Sottozero 3 umístil na stříbrné příčce a upozornil na sebe vyváženými vlastnostmi. Sněhová kaše nebo zledovatělý povrch pneumatikám nedělají žádný problém. Snad jedinou drobnou nevýhodou tohoto dezénu je hlučnost, která by mohla být nižší. Italský výrobce úzce spolupracuje s automobilkami Audi, BMW, Mercedes-Benz, Lamborghini a Porsche – na kvalitě dezénu je to znát.

3. místo – 4 pneumatiky najednou

V málokterém testu obsadí třetí místo hned čtyři dezény. Test zimních pneumatiky 2016 je v tomto směru výjimkou.

Firestone WinterHawk 3

Tradiční americký výrobce spadá pod koncern Bridgestone. Model Firestone WinterHawk 3 vynikal při jízdě na sněhu a ledu. Naopak pokulhával na mokré vozovce, což však vyvažuje velmi příznivou cenou.

GoodYear Ultra Grip Performance Gen-1

Další „Američan“ byl nejlépe hodnocenou pneumatikou na zasněžené vozovce a zároveň se projevil jako největší šetřílek. Komisaři z ADAC se shodli, že se jízdními vlastnostmi blíží vítězi testu. Pneumatiky Ultra Grip Performance Gen-1 nejsou v kategorii prémiových pneu náhodou.

Hankook i*cept evo2 W320

Zimní pneumatiky Hankook i*cept evo2 W320 sice nezískaly první místo, ale prvenství v pomyslné kategorii „nejlepší poměr ceny/kvality“ ano. Nemáte-li peněz nazbyt, investujte je do těchto pneumatik a nebudete litovat.

Chcete si o zimních pneumatikách přečíst více? Pak pokračujte na www.pneumatiky.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fifteen + 13 =