U slivovice je důležitá kvalita

V České republice je slivovice považovaná za národní destilát. Pálenka získaná z přírodních zdrojů má pozitivní účinky na organismus, pokud je konzumovaná ve velmi malém množství a zletilými osobami. Když člověk denně vypije půllitr, vybuduje si akorát tak závislost na alkoholu. Náctiletí navíc zatím neznají míru a snadno se stanou jednou z tří set obětí, která u nás ročně zemře na otravu alkoholem nebo si v lepším případě uženou pořádnou kocovinu. Slivovice je rozšířená nejen v celé České republice, ale také na sousedním Slovensku. Ovšem domovem švestkového moku je bezpochyby Morava, kde člověk přichází do styku se slivovicí takřka na každém kroku.

První pomoc při nachlazení

Zatímco v jiných zemí se při nachlazení podávají medikamenty, v českých končinách je první pomocí při bolesti v krku právě slivovice. Zřejmě už jste někdy slyšeli, že je potřeba vypálit červa štamprlí. Musí se jednat o rané stadium, kdy jsou bakterie ještě v ústech. Pokud však červa pořádně zapijete a uženete si opičku, naopak svou imunitu utlumíte a bude se mu ve vašem krku líbit víc jak předtím. Je skutečně důležité držet se velmi malého množství. U některých babiček a dědečků nenajdete žádné léky, protože k preventivním účelům nepoužívají nic jiného než destilát ze zralých švestek. Zastávají názor, že když si dají každé ráno půl deci kvalitní domácí slivovice, nemají problémy s trávením.

Vyzkoušejte to. Pokud vás bude například bolet zub, vypláchněte si ústa slivovicí a pocítíte úlevu. Ale pozor, dělejte tak pouze v případě, že nebudete hned řídit.

Kvalita je rozhodující

Bohužel, není slivovice jako slivovice. Jestliže nechcete pít patok, dejte si pozor na to, aby byla slivovice čirá a bez zákalu. Důležitá je i vůně. Jakmile štamprli vypijete, neměli byste cítit nepříjemné pálení v krku. Pálenka by měla být jemná. Odborníci naopak popisují, že by slivovice měla hřát od břicha vzhůru a v ústech vás nesmí svírat žádná nepříjemná chuť. Jinak nepijete kvalitní slivovici.

Jestliže nemáte možnost vypálit si vlastní slivovici, vůbec nevadí, protože existují internetové obchody, kde se dá kvalitní slivovice koupit. Jedná se o e-shop PanAlfréd.cz, který rozváží flašky po celé Praze zdarma. V nabídce najdete pouze slivovici z českých pálenic, a tak se nemusíte bát nějakých zahraničních patoků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × 3 =