Ve víně je pravda. Pochutnejte si na tom nejlepším

Také patříte mezi milovníky dokonalého vína? Ať už ho chcete popíjet se svým partnerem nebo partnerkou, se svými přáteli, nebo jenom tak sami, rozhodně je důležité, vybrat správné. A pokud jste v tomto směru stále ještě začátečníkem, rozhodně neváhejte, jelikož kvalitní a poctivá vína můžete vybrat spolu s námi. Přinášíme vám totiž základní přehled o tom, na jaké odrůdy vsadit, a se kterým vinařstvím rozhodně nešlápnete vedle. Ideální jsou v daném směru rozhodně autentisté. A poté už stačí zakroužit vínem ve sklenici, přivonět a napít se, a bude vám jasné, že jste vybrali to správné – tedy to nejlepší.

Vsadit na kvalitu se rozhodně vyplatí

Pokud máme být konkrétní, potom je určitě třeba zmínit vinařství s velkou tradicí, kterým je zcela určitě Vinařství Stapleton & Springer. A pokud by vás právě toto mělo něčím uchvátit, tak zaručeně trojicí úchvatných vín, které nabídne. Tou první možností jsou Čtvrtě 2011 – jedinečná odrůda Pinot noir, pěstovaná na vinici, ošetřované výhradně za dodržování standardů s ohledem na plný bio režim.

Něčím podobným se ale může pyšnit i druhé víno z nabídky tohoto vinařství, a to Roučí 2012. Víno je stejné odrůdy jako předchozí, a spadá díky své cukernatosti do kategorie pozdní sběr. Následná kombinace příjemné světlé barvy a chuti s jahodovým a třešňovým nádechem dodává tomuto vínu styl.

Trojici uzavírá víno Roučí 2011, které zaručeně nadechne svou lahodností, celkovou komplexností, ale také jedinečným vesnickým a rustikálním stylem, který právě odrůdu Pinot noir charakterizuje.

Nabídkou vás okouzlí také Vinařství Dva Duby

Chcete-li však sáhnout i po nabídce jiného vinařství, to výše uvedené je taktéž volbou, jaká nezklame. Konkrétně se vyplatí vsadit na bílé víno Prima Nocta 2012, charakteristické svou dlouhou chutí, ale především zcela ojedinělou barvou, která tomuto vínu dává onen jedinečný styl. A to pro svou jemnou zakalenost.

A co dodat na závěr? Třeba ještě poslední tip, kterým je Vinařství Richard Tichý, a víno Cuvée Filip 2009, odrážející především rodinné tradice. V čem? Třeba i ve svém názvu, jelikož ho sám Richard Tichý pojmenoval po svém synovi Filipovi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 + 15 =