Vybíráme sněhovou frézu

Příznivci zimních sportů zaplesají, když venku začne sněžit. Čím více sněhu, tím lépe. Méně se radují ti, kteří ho musí odklízet. Naštěstí díky sněhovým frézám se do toho nemusí pouštět ručně. Jak vybrat ten správný přístroj?

Výběr sněhové frézy

snezna-freza-hondaSněhové frézy jsou skvělým pomocníkem. Ovšem aby tomu skutečně tak bylo, je důležité vybrat si správný přístroj. Jak ho najít, když existuje tolik rozmanitých typů lišících se různými parametry?

Začněte tím, že si najdete seriózního prodejce. Budete mít jistotu kvality zboží. Promýšlejte nejen cenu, ale také užitné vlastnosti stroje. Snaha koupit co nejlevnější sněhovou frézu by se vám mohla vymstít.

Rozmyslete si mimo jiné, jestli bude pro vás vhodnější pásová či kolová sněhová fréza. Rozšířenější je druhá možnost. Pásové frézy jsou určené pro pohyb v hlubokých závějích a poradí si lépe se sněhovými jazyky. Celkově jsou tedy využívané hlavně v náročnějších podmínkách.

Přístroje se liší také pohonem. Rozlišujeme elektrické a benzínové frézy. Obvykle se první možnost používá na menší plochy a je vhodná spíše na odklízení čerstvého sněhu. Podle typu povrchu volíme rovněž mezi jednostupňovými a dvoustupňovými frézami. Některá zařízení ještě mají různé nadstandardní funkce. Je na vašem zvážení, jestli jich využijete, či nikoliv.

A jakou značku sněhových fréz vybrat?

Oblíbenou a kvalitní značkou vyrábějící sněhové frézy je Honda. Zaměřuje se na benzínové čtyřtaktní frézy. Pro domácí použití (kolem rodinných domů či pro jiné menší plochy) se hodí kolové frézy, ale Honda vyrábí rovněž pásové frézy vhodné pro profesionální použití na horách.

U sněhových fréz Honda oceníte skutečnost, že i za chladných podmínek nastartujete přístroj na první zatáhnutí. To je možné díky funkci Easy Star, kterou motory mají. Kvalitní jsou rovněž šneky fréz. Poradí si se zamrzlým sněhem a zároveň nepoškodí podklad.

A co vy? Už máte vybranou frézu na zimu? Ušetřete si práci s ručním odklízením sněhu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen − 18 =