Vyplatí se vám úvěr ze stavebního spoření?

V současné době si stále více lidí uvědomuje, že je mnohem lepší platit za vlastní bydlení než za pronájem. Bohužel, v posledních několika měsících úrokové sazby neustále rostou, stejně tak stoupají ceny nemovitostí, a tak situace na realitním trhu není pro zájemce o nemovitost zrovna příznivá. Pokud i tak trváte na tom, že si chcete pořídit vysněný rodinný dům či prostorný byt, nemusíte si hned sjednávat hypoteční úvěr, vystačí vám možná i úvěr ze stavebního spoření.

Stavební spoření vám usnadní cestu k vlastnímu bydlení

Stavební spoření je velice zajímavý produkt, který vám pomůže našetřit část peněz na nemovitost. Zbytek potom můžete čerpat jako úvěr ze stavebního spoření, jenž je mnohdy výhodnější než klasická hypotéka. Půjčka na byttedy nemusí být řešena vždy hypotékou jako takovou.

Ideální je, pokud vám finanční plán na následující roky nastaví přímo finanční poradce. Vypočítá vám, jak velkou částku jste schopni naspořit, kolik měsíčně je potřeba posílat na stavební spoření a jak velký úvěr si potom můžete vzít. Stavební spoření je výhodný produkt, jenž je navíc podporován státem, takže získáváte ročně i státní podporu, a to až 2 000 korun.

O stavební spoření si může požádat:

  • obyvatel České republiky, případně dalších zemí Evropské unie s přiděleným rodným číslem,
  • právnická osoba s přiděleným IČ,
  • zákonný zástupce dítěte do 18 let.

Stavební spoření a jeho přední výhody

Pokud chcete spořit peníze, stavební spoření je ideální volbou, protože má mnohem vyšší úrokové sazby než běžné bankovní účty či spořicí účty nabízené bankovními institucemi. Výhodou je, že taková úroková sazba je zafixovaná na šest let.

Po dvou letech si můžete požádat o úvěr ze stavebního spoření pro financování bydlení. Splnit musíte pouze jednu podmínku, a to mít naspořeno alespoň 25 % z cílové částky. V neposlední řadě je stavební spoření oblíbené kvůli tomu, že je úvěr bez ručitele či zástavy nemovitosti, a to až do 800 000 korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × two =