Vyrážíme poznat krásy Českých Budějovic

České Budějovice jsou se svými 95 tisíci obyvateli devátým největším městem České republiky a metropolí Jihočeského kraje. Město samotné i jeho okolí se stalo turisticky velmi oblíbenou destinací. Pokud nevíte, kam vyrazit na pohodovou dovolenou, zamiřte právě sem. Máme pro vás několik tipů na místa, která stojí za to vidět a poradíme i s ubytováním.

Komfort a soukromí přímo v centru

cbNejlepším strategickým bodem pro poznávání města a jeho okolních krás je ubytování České Budějovice centrum. Nachází se zde hned několik komfortně zařízených apartmánů o dispozicích 1 + 0, 1 + 1, 2 + 0, 2 + 1 a 3 + 1. Nabízí soukromí pro jednotlivce, páry, rodiny s dětmi i party přátel. Apartmány mají velmi příjemné zařízení, každý má vlastní kuchyni a sociální zařízení. Výhodou je možnost parkování v jejich blízkosti, které je zahrnuto v ceně ubytování. Přímo z oken se naskýtá pohled na Černou věž – malebnou dominantu města, která může být první zastávkou na vašem výletu. Jen pouhých 500 metrů stačí ujít, abyste se pokochali výhledem na soutok Vltavy s Malší. O tyto apartmány České Budějovice je velký zájem, proto doporučujeme provést rezervaci s předstihem. Rezervace jsou možné skrze online formulář nebo na tel. číslech: +420 387 318 107 a +420 724 710 244.

Co ještě musíte vidět?

Kromě historického centra byste měli vyrazit na nedalekou romantickou zříceninu hradu Dívčí Kámen či navštívit zámek Hluboká nad Vltavou. Další vaší zastávkou může být obec Holašovice, která je památkovou rezervací lidové architektury (UNESCO) a leží jen 16 km od města. Máte-li rádi procházky přírodou, doporučujeme CHKO Blanský les. Okolí Českých Budějovic lemují cyklostezky i stezky pro pěší, každý si přijde na své. Udělejte si také výlet do nedalekého Českého Krumlova a nezapomeňte ani na gastronomii. Místní restaurace nabízí proslulé rybí speciality!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

11 − 10 =