Zahradní bazén je nejlepším letním kamarádem!

I když je zima ještě v plném proudu, není od věci se zahřát při přemýšlení nad tím, jaký si pořídit bazén! Možná se vám to zdá zbytečné, ale výběr ideálního bazénu je zásadní. Ne všichni mají stejné představy, potřeby a finanční možnosti.

Pro koho je bazén určen?

Nejčastěji se pořizuje bazén kvůli dětem. Pokud máte zahradu anebo prostor za bytovkou, nebojte se toho! V parných letních dnech se toho nedá moc dělat, a proto je koupání jedinou a vlastně i nejlepší zábavou pro malé i velké. Batolatům postačí nafukovací bazének, ale větší děti ocení komfortní vodní plochu, kde mohou dovádět a lenošit. Kupovat obyčejný a nekvalitní model je ztráta peněz a času. Údržba je náročná a vyčerpávající. Klíčem k úspěchu je pořízení bazénu s čerpadlem a doplňky.

Jak často se budu v bazénu koupat?

Byla by velká škoda obstarat si bazén a koupat se v něm výhradně dva měsíce o prázdninách. Kompletní sestavu i se solárními prvky koupíte za slušnou částku a prodloužíte si koupací sezónu minimálně o dva měsíce. Samozřejmě záleží na náladě počasí. Od věci není ani zastřešení. Do vody nebudou padat nečistoty. Bazén může mít různé tvary a velikosti. Máte-li početnější rodinu, rozhodněte se pro větší model. Nebudete toho litovat. Pro plavce je určen spíše obdélníkový tvar. Na dětské hrátky postačí kruhový vzhled. Nezapomeňte bazén umístit nejlépe na rovinatou plochu, kde peče sluníčko doslova celý den!

Bazénové příslušenství je důležité

O vodu v bazénu se musíte pravidelně starat, jinak bude po koupání. K tomu vám pomůže bazénové příslušenství, jako jsou vysavače a síťky na nečistoty. Nepostradatelná je rovněž bazénová chemie. Vodní království bude dokonalé i s dalšími pomocníky. Písková filtrace, skimmer a trysky, protiproudy, oběhová čerpadla, UV lampy, solární sprchy či tepelná čerpadla patří ke stěžejním složkám. Sněte o létě a koupání v osvěžující vodě už teď!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

thirteen + twenty =