Zahrajte si super hru Scoregamites

The Scoregamites jsou tým malých herních designérů, kteří si cení přátelství a všichni se navzájem mají hrozně rádi. Jednoho dne se jejich největší nepřítel, který na naše malé hrdiny žárlil, rozhodl, že je unese a skryl je do maličkých klecí, které zavřel, aby Scoregamiti nemohli ven. Jeden z nich, známý jako Joel, ale byl natolik šikovný, že se dokázal sám z klece dostat. Zjistil, co se vlastně stalo, a rozhodl se, že zachrání všechny ostatní uvězněné přátele. Zde končí příběh a začíná vlastní dobrodružství, na které se spolu se Scoregamity můžete vydat i vy, pokud by vás podobná hra zaujala. Ale samozřejmě můžete zkusit i jiné onlinové hry pro kluky i holky.

Před startem hry si přečtete dopis, který Joelovi poslal zmíněný nepřítel a zjistíte, že Joelovi chtěl udělat opravdu jen to nejhorší a připravit ho o jeho milované přátele. Poté už se dostanete do první úrovně, kde se spolu s Joelem naučíte hru ovládat. Zjistíte, že k pohybu slouží směrové šipky, nebo také kombinace kláves W, A, S, D. Když v úrovni objevíte červené přepínač, musíte se ho dotknout a něco se v úrovni změní. Změna se po provedení ukáže a vy alespoň máte přehled, jak by se toho dalo využít. V cestě za záchranou dalšího člena týmu vám překáží velký balvan, se kterým Joel nedokáže pohnout. Musíte ho tedy dostat pryč jiným způsobem. Až se vám to podaří, otevře se cesta k uvězněné dívce jménem Dawn. Ve chvíli, kdy jí osvobodíte, už máte k dispozici hned dvě postavičky. Nelze je ovládat najednou, a proto mezi nimi musíte přepínat. Přepnutí se provede kliknutím na ikonku postavičky ve spodní liště. Malé postavičky spolu dokážou spolupracovat a není pro ně problém vylézt si na kamaráda a dostat se tak na netušená místa. K dokončení úrovně potřebujete dostat všechny skřítky do magického portálu. Hlavní padouch se o vysvobození vaší kamarádky dozví a ihned vám pošle další dopis. Hned nato se můžete vydat za dalšími uvězněnými přáteli, kteří potřebují vaši pomoc. Při hraní narazíte na celou řadu logických úkolů, kdy se opravdu potrápíte, protože vyžadují zároveň velkou dávku přesnosti. První zaseknutí se tak může konat hned ve druhé úrovni, kde se potřebujete ve správný čas dostat na kýženou pozici.Celkem musíte zachránit všechny postavičky, takže se nenechte dlouze pobízet. I čas hraje svoji podstatnou roli.

Při hraní si vyslechnete veselou a jásavou hudbu, která příjemně doplňuje celou atmosféru hry. I grafika působí celkem roztomilým dojmem, podobně jako postavičky malých programátorů. Velice zajímavým herním prvkem je možnost prohlédnout si dopředu misi za pomoci volné kamery. Stačí kliknout na tlačítko “Free Cam” a už můžete směřovat svůj pohled jinam. Obtížnost se rapidně zvyšuje a hned v druhé úrovni poznáte, že to opravdu lehké nebude. Hratelnost je na dobré úrovni, i když některé těžší úkoly možná kazí požitek. Na druhou stranu, když tento těžký úkol dokončíte, pak se dostaví pocit z dobře odvedené práce. Zapotřebí budou určitě pevné nervy, protože jinak byste se daleko nedostali. Jedná se o zajímavě zpracovaný nápad a pěknou logickou hru. Scoregamites tedy rozhodně můžeme k vyzkoušení doporučit, jelikož i herní čas je celkem slušný, takže se nestane, že po pár minutách dokončíte celou hru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × 3 =