Zjistěte více o tepelných ztrátách a měření termokamerou

Pokud je v posledních letech kladen na něco velký důraz, tak je to primárně na úspory, a to v oblastech bydlení, nebo také vytápění. To vše nejenom s cílem ušetřit peníze, ale i s cílem ušetřit přírodu. A právě v takových situacích může přijít vhod projekt TERMO OBCÍM. Jeho prvotním krokem je měření pomocí termovize, díky které lze zjistit především konkrétní tepelné ztráty a celkovou energetickou náročnost budov. A to jak soukromých objektů, tak i objektů průmyslových, administrativních či mnoha jiných.

Ideální i pro oslovení obyvatel

Dané měření poté může být perfektním podkladem pro to, jak zahájit diskusi právě na toto téma, a to nejenom v rámci rady města, ale i v rámci samotných obyvatel. Díky tomu tak může daná obec vést své obyvatele k cílenému šetření, a to i životního prostředí. Dané měření termokamerou totiž ukáže i riziková místa budov, a tak mohou být prvotním impulsem k potřebě zateplení, nebo také rekonstrukcí. S ohledem na přírodu ale mohou výsledky pomoci v tom, optimalizovat celý topný proces – například přechodem na výhodnější a efektivnější variantu.

I vy můžete získat garantované doporučení

V tomto směru je určitě dobré se do projektu přihlásit, a získat tak řadu garantovaných a doporučených postupů, pro které bylo termovizní měření základním podkladem. Daná řešení poté budou respektovat nejenom vaše konkrétní požadavky, ale třeba i ekonomickou stránku věci. Ta totiž většinu obyvatel logicky zajímá nejvíce. Díky tomu tak může dojít ke konkrétním úpravám domu, který bude v tomto ohledu mnohem lépe vyhovovat současným požadavkům. Poměrně výhodnou je ale i cenová stránka věci samotné termovize. Cena je totiž částečně hrazena z fondů samotné obce, což je pro její obyvatele také velkým plusem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 − 1 =